I UITNODIGING tot het bijwonen van de algemene ledenvergadering op maandag 24 september 1990 des avonds om 8 uur in de aula van de Openbare Scholengemeenschap „Nieuwediep" Molukkenstraat 1 (hoek Timorlaan), Den Helder. Men wordt verzocht bij binnenkomst de presentielijst te tekenen. AGENDA 1. Opening door de voorzitter. 2. Notulen van de vergadering van 30 oktober 1989 (zie samenvatting in „Levend Verleden", 2e jaargang no. 2 blz. 99/100). 3. Mededelingen naar aanleiding van deze notulen. 4. Jaarverslag van de secretaris (zie blz. 2 e.v. in dit nummer). 5. Jaarverslag van de penningmeester (zie blz. 4 e.v. in dit nummer). 6. Verslag kascommissie. 7. Benoeming kascommissie voor het verenigingsjaar 1990/1991. Aftredend is P.A.T. Rieswijk. 8. Bestuursverkiezing. Aftredend zijn J.A. Zegel (voorzitter) en W. Kalkman (commissaris). Beiden zijn herkiesbaar. Tussentijds aftredend doch niet herkiesbaar zijn H.J. Rondel en A.P. Vlam (commissarissen). Het bestuur stelt voor de volgende kandidaten in die vacatures te benoemen: A.J. v. Wolferen en A. van Brenkelen. Meerdere kandidaten voor deze bestuursfunctie kunnen tot vóór aanvang van de vergadering bij de secretaris worden opgegeven. 9. Vaststelling contributie. Voorgesteld wordt de contributie voor de periode 1990/1991 te handhaven op fl. 25,- voor gewone leden en fl. 12,50 voor huisgenoten en jeugdleden (12-18 jaar), alsmede fl. 50,- voor donateurs (minimum). 10. Overdracht toren Opstandingskerk. De in 1957 gebouwde toren bij de Opstandingskerk aan de H.A. Lorentzstraat werd, gezien de staat waarin deze verkeerde, met sloop bedreigd. Uiteraard heeft ook onze vereniging hiertegen bezwaren laten klinken, aangezien het een beeldbepalend bouwwerk uit de recente historie betreft en waard is om te worden gerenoveerd. Uiteindelijk bleken zowel de gemeente Den Helder als de Ned. Hervormde gemeente en de afd. Den Helder van de „Maatschappij tot Nut van 't Algemeen" bereid gezamenlijk de kosten van de renovatie te dragen, mits iemand bereid zou zijn de eigendom van de toren over te nemen. Hiervoor werd de H.H.V. aangezocht en, als resultaat van diverse besprekingen, werd daartoe een concept-contract opgesteld, waarbij de toren voor het symbolische bedrag van fl. 1,- aan ons wordt overgedragen, en er door twee der hiervoren genoemde instanties een onderhoudsfonds wordt gevormd, hetwelk door onze vereniging zal worden beheerd. De statuten van onze vereniging voorzien in de mogelijkheid van het verwerven van onroerende goederen na goedkeuring door de ledenvergadering (art. 10, lid 2) en het bestuur stelt u daarom voor de toren in eigendom over te nemen. Naast een nadere toelichting ter vergadering, zal ook het concept-contract voor de leden ter inzage liggen. 11. Begroting 1990/1991.

Levend Verleden - Den Helder | 1990 | | pagina 15