EXCURSIE NAAR TRADITIEKAMER RIJKSWERF 11 Op 19 juni j.1. opende de directeur van de Rijkswerf Dhr. B.A. Mooiman officieel de Traditiekamer van het bedrijf. De heer H.E. Koke, organisator van de kamer memoreerde hoe zowel gepensioneerden als actief dienenden de laatste vier jaren, dank zij de opdracht van de directeur, met veel geduld en liefde allerlei gebruiksvoorwerpen, gereedschappen, foto's enz. hadden verzameld om daarmede de ambachtelijke geschiedenis van de Rijkswerf in beeld te brengen. Directeur Mooiman, die voorgaf nog nooit een lint te hebben doorgeknipt, was ontzaglijk blij met deze traditekamer "want hoewel er erg veel voorwerpen via de schrootboot bij het MBK de poort van de werf zullen hebben verlaten, is aan de goed gevulde vitrines te zien dat we niet ta laat zijn geweest". Hij voldeed daarom gaarne aan het verzoek om de Traditiekamer van de Rijkswerf voor geopend te verklaren. De Helderse Historische Vereniging feliciteert de directeur en de organisatoren gaarne met deze belangrijke aanwinst voor het bedrijf en voor Den Helder! Daarom is het het bestuur een genoegen de leden van onze vereniging te kunnen uitnodi gen voor een bezoek aan de Traditiekamer op maandagavond 1 oktober 1990. We verzamelen rond 19.30 uur bij de werfpoort aan de Weststraat vanwaar - na het tellen van het aantal deel nemers - wordt gewandeld naar de kantine, alwaar Dhr. Koke ons een en ander zal vertellen over de geschiedenis van de Rijkswerf. Na het genot van een kop koffie, ons aangeboden door de directie van de werf, zal direc teur Mooiman voor ons de toekomst van de werf schetsen. Afhankelijk van het aantal deelnemers zal hierna in één of twee groepen een bezoek worden gebracht aan de Traditiekamer. Wij moeten u er op attenderen dat er een trap van 25 treden moet worden beklommen om de expositie te bereiken. Het bezichtigen van de expositie zal ruim een uur in beslag nemen. Enkele leden van onze vereniging, die tevens betrokken zijn bij de traditiekamer, zullen - waar nodig - voor toelichting en begeleiding zorgen. Gezien de beschikbare ruimte en het grote aantal leden van onze vereniging is het niet mogelijk introducées mee te nemen. Auto's kunnen niet mee op het werfterrein, maar kunnen geplaatst worden op het parkeer terrein aan de Weststraat, ingang Nieuwe Kerkplein. ATTENTIE: Voor deze excursie zal geen afzonderlijke uitnodiging aan de leden worden verzonden. Noteert u het daarom nu reeds in uw agenda.

Levend Verleden - Den Helder | 1990 | | pagina 11