4-7 Schenkingen Wij ontvingen de onderstaande schenkingen waarvoor wij de gevers bij deze gaarne hartelijk danken: Van dhr. T. van Straten uit Heemskerk een bundel kranten en bulletins uit de meidagen van 1945 alsmede een aantal foto's en negatieven van de stad en de haven. Van dhr. A. Kruidenberg het boekje "Herinnering aan mijn dienst tijd" met foto's van het in- en exterieur van het Christelijk Militair Tehuis, eertijds aan de Kanaalweg gelegen. Van dhr. H.J. Rondel de boeken "Een vloot geeft zich over" en "Achter den boeg" door Klaas Smelik en enig interessant foto materiaal. Van dhr. G.H. van Heusden uit Hoorn zijn in twee banden gebonden verzamelde publikaties in de Helderse Courant. Een rijke bron van informatie over Den Helder in de negentiende eeuw. Van dhr. K. Jellema nog een medaille van de stadswandelingen van Turnlust Van dhr. M. Vermooten een copie van een getekend portret van Jacob Breed (1886-1949) door L. Pinkhof. Van mevr. N. Fijnheer-Rotgans drie kopieën van publikaties van de Gecommitteerde Raaden van de Staaten van Holland en Westvriesland betreffende het Nieuwediep uit 1774, 1784 en 1788. Van de samenstellers het "Overzicht 1979-1989" van de Vrijwillige Brandweer der gemeente Den Helder alsmede een kopie van "Twee honderd jaar Helderse Brandweer" door G.H. van Heusden. Van dhr. A.P. de Zwart het boek "De geschiedenis van de rijdende artillerie" door mr. W. van den Hoek. Van de burgemeester van het 9e arrondissement van Parijs het boek "Paris, vie et histoire du 9e arrondissement" (de wijk waarin de Rue du Helder is gelegen). Van Dhr. W. Conijn de publikatie "H.M.S. Prince George, van slagschip tot kustverdediging" door Will Conijn en Wil Janssen. Van dhr. Dirk Bot een collectie medailles van hier ter plaatse georganiseerde wandeltochten. Van dhr. C.H. Rondel een aantal eigen opnamen van verdwenen stadsgezichten en geamoveerde panden.

Levend Verleden - Den Helder | 1990 | | pagina 47