10 Replica van lt.Doppen- bergs D XXI nu in het Luchtmachtmuseum te Hij was nog zo jong, wat klein van stuk. Het was een aardige jongen, niet zo'n prater, net getrouwd. Het heeft mij wel aangegrepen! De eerste dag heb ik m'n col lega's haast niet gezien. Ze hadden elkaar natuurlijk veel te vertellen, maar ik moest als verantwoordelijke voor de reparaties teveel achter de techniek aanhollen. Ik had het gewoon te druk met het weer aan de gang brengen van de beschadigde toestellen". ^pb Tegen half zes waren met behulp van de M.L.D."techneuten" vier toestellen weer gereed. In de loop van de morgen werden nog enige aanvallen uitgevoerd, die opnieuw schade veroorzaakten. Na hard werken stonden om 12.00 uur vier jagers klaar om naar hun nieuwe basis, het hulpvliegveld Buiksloot in Amsterdam-Noord overgevlogen te worden. Er was sprake van een eventuele plaatsing van een Royal Air Force squadron op De Kooy. Ik zat in het vliegtuig, twee monteurs erbij, want ze moesten de motor aan de zijkant opstarten door aan een slinger te draaien. Ze hadden het ding aardig op toe ren, toen ze ineens wegliepen! Ik had mezelf al in de parachute en in de banden klaar. Plotseling kwam er lichtspoormunitie v66r en onder me langs, onder m'n benen door". d Enige tweemotorige Messerschmitts Bf 110 vielen opnieuw het vliegkamp aan, waar schijnlijk ook met brandbommen. "Ik ben er als de donder uitgeklommen, nadat ik alles had losgemaakt, en weggehold richting hangaar. Ik herinner me nog dat ik dacht:"Ik ga niet in het midden liggen, want die gaan ze natuurlijk mitrailleren!" Ik ben eerst bij een deurpost blij ven liggen en ik heb dus gezien dat ze nog een keer overkwamen om de kisten te be schieten. Van de mijne brandde achteraan de linnen bekleding een beetje. De volgende D XXI was van Van der Stok. Daarvan raakte de benzinetank in brand. Mijn vliegtuig is geblust toen alles voorbij was, het andere was volledig uitgebrand. Gelukkig kon Van der Stok ook de dans ontspringen Dpb Vliegtuigmaker Goütier vuurde met een Lewis machinegeweer uit alle macht op de aanvallers. Zijn opstelling bevond zich naast het noordelijke hangaarcomplex, ook wel "de fabriek" genoemd. Op deze plek waren in het voorjaar voorbereidingen ge troffen voor de bouw van een nieuwe hangaar, rommelig genoeg dus om enige dekking te geven. Dit was voor hem wat anders dan vanuit de achterste cockpit van de Koolhoven Fk 51 met een cameramitrailleur oefenen op schietschijven, de "manche" achter een ander toestel of het doel op het brede strand van Zuid-Texel! De hel was losgebarsten .kabaal rook wegrennend personeel steeds maar weer proberen de lichtblauwe buiken van de overscherende "Zerstörer"te raken. Ik had een Zeeuwse milicien als helper. Hij moest er voor zorgen dat de mu- nitieaanvoer niet stagneerde. V/el tien maal in een uur liet ie me de brief zien van z'n grietje met een afdruk van haar lippen. Die drukte ie zelfs tijdens de aan val op z'n mond Gt Vliegers van III/JG77 poseren kort voor de aanval op Nederland Soester berg - waar zij aan zulten deelnemen - op Wangerooge voor een B/I09E. Geheel rechts Uffz. Wilhelm Rudolf die op 10 mei 1940 door een D.XXI van de le Ja.VA. boven Noord-Holland werd neergeschoten. Hij overleed aan de verwondingen. (H. Kaïser). "Dat van Van Zuylen vonden we erg triest.

Levend Verleden - Den Helder | 1990 | | pagina 10