80 0VORIG8 ACTIVITEITEN Op verzoek van de culturele raad "Noord-Holland" wordt medewerking verleend aan het onderzoeksproject "Het dagelijks leven in Holland in 1840". Een speciaal werkgroepje is bezig de gegevens over onze gemeente te verzamelen. De Katholieke Universiteit Nijmegen, afd. Medische Microbiologie, verzocht om medewerking aan het project malariabestrijding in de Noordhollandse gemeenten. Ook hier zijn enkele leden mee bezig. Er wordt gewerkt aan, dan wel voorbereidingen getroffen voor, een foto/film/' videoproject van oude foto's, films, dia's, enz. Aan de Franse week in het kader van de actie "Rue du Helder" werd de nodige aandacht besteed door opname van diverse bijdragen in ons orgaan over Den Helder in de Franse tijd. Onze vereniging was vertegenwoordigd bij het openen en sluiten van die Franse week. Medewerking wordt verleend aan de Napoleonroute en de toeristische routes van de V.V.V. de jaarlijkse open monumentendag, terwijl wij ook present waren met een speciale stand op de nationale vlootdagen. Twee lezingen werden door en voor onze leden gehouden: drs. J.To Bremer sprak over "De geschiedenis van Den Helder in algemene zin" en C.J. Schellinger over "Een wandeling door Den Helder van 80 jaar geleden". De eerste door onze vereniging georganiseerde excursie naar het toen nog niet voor publiek opengestelde fort "Kijkduin" op 14 januari 1989 was een overweldi gend succes en werd daarom gevolgd door een tweede op 15 april. Eén en ander in samenwerking met de stichting "Stelling Den Kelder" i.o. Cp het behoud van bepaalde panden in onze gemeente werd de aandacht gevestigd, zoals Kijkduinlaan 1, Badhuisstraat 1, het vroegere Zoologisch Station en enige woonhuizen aan de Buitenhaven (thans Het Nieuwediep) en het "Peperhuisje" op het Havenplein. Aan de gemeente werd medewerking verleend bij het beoordelen van vele panden aan de Weststraat, Zuidstraat, Binnenhaven, Achterbinnenhaven en Keizersgracht. Van het Zoologisch Station konden nog enige beeldjes worden gered. Op uitnodiging van de directie van "Holland Advertising" bezocht het bestuur het voor dat bedrijf intern verbouwde oude stadhuis aan de Kerkgracht. vroorts was het bestuur present bij de 100ste geboortedag van schout-bij-nacht Karei Doorman, de presentatie van het boek "Herinneringen van een Helderse schooljongen" van ons lid J.Tc Bremer (m.m.v. H. Schoorl), het boek over de Kustversterkingen i^fort "Kijkduin") dcor drs. J. Verbeek en bij de opening van Vervolg jaarverslag: blz. 81

Levend Verleden - Den Helder | 1989 | | pagina 6