79 3. ^BDENBESTAND Het ledental nam flink toe. V/aren dat er op 1 juli 1988 reeds 45, op 30 juni 1989 kon het 400ste lid worden ingeschrevenI Inmiddels werd ons door de directie van Holland Advertising een prachtige ledenwerffolder aangeboden, welke op diverse adressen werd gedeponeerd en welke de ledenaanwas zeker bevordert. Ons jongste lid is 12 en ons oudste 86 jaar. De spectaculaire groei van de vereniging was menigmaal onderwerp van een publicatie in de plaatselijke media. 4. ALGB.'.IENE 'VERGADERING De eerste algemene ledenvergadering werd gehouden op 23 november 1988 in "De Branding" te Huisduinen. De opkomst was bijzonder groot93 leden waren aanwezig. Het voorlopig bestuur werd definitief gekozen. De statuten en het huishoude lijk reglement werden (conform het door ons lid, de heer mr. K.F. V/alboom, gemaakte ontwerp) goedgekeurd. De contributie voor het lopende verenigings jaar werd vastgesteld. Tevens werdai commissies ingesteld, zoals monumenten en gebouwen, verzamelingen, literatuur en documentatie, alsmede de redactie commissie voor het orgaan. Ka afloop van deze bijeenkomst hield ons lid, drs. J.T. Bremer, een lezing over de geschiedenis van Den Helder in algemene zin. 5. STATUTEN Op 13 maart 1989 werd door notaris mr. A.M. Schenk de akte van oprichting gepasseerd en werden de statuten vastgesteld. In het Verenigingsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Alkmaar werd de vereniging onder nummer V 9541 ingeschreven. 6. VEREIÏIGI KG SORG AAK In het eerste verenigingsjaar verschenen 4 nummers, onder redactie van drs. J.T. Bremer, JI.M.J. Hoogenbosch en H.J. Rondel, met bijdragen van verscheidene leden van onze vereniging. De reacties waren onverdeeld gunstig. Aan een betere uitvoering van de lay-out wordt de nodige aandacht besteed. Een onder de leden uitgeschreven prijsvraag voor een naam van ons blad leverde diverse suggesties op. Dooi- een jury werd gekozen voor "Levend verleden". De verspreiding in de gemeente geschiedt door enkele leden, gecoördineerd door ons lid P. Tijsen. Voor de z.g. buitenleden geschiedt verzending per post. 7. l.iZDË.YERKING G EL,IE ENT Het gemeentebestuur verleende medewerking in het beschikbaar stellen van een ruimte op de eerste verdieping van het stadhuis ten behoeve van ons archief. Voorts werd een bedrag van 1.500,- op onze subsidie-aanvrage toegezegd als startsubsidie 8. SCHENKINGEN COLLECTIES Van verschillende kanten werden ons boeken, tijdschriften, kaarten, foto's, ansichtkaarten, e.d. geschonken. Het bekend zijn van het bestaan van onze ver eniging heeft ertoe geleid dat men bepaalde artikelen gaarne afstaat. Be collectie van de auteur Anthony van Kampen kwam eveneens in ons bezit; een gedeelte in onze archiefruimte in het stadhuis en het zuiver maritieme deel in het Nationaal Reddingmuseum "Dorus Rijkers". Het laat zich aanzien dat de collectie van de auteur G.II. van Keusden binnen afzienbare tijd ook onder ons beheer zal komen. In samenwerking met de gemeente zijn verscheidene jaargangen van De Kelderse Courant vanuit de hoofdvestiging van de V.H.D. te Alkmaar eveneens onder ons beheer gekomen. Alle bezittingen zijn ondergebracht in een verzekering. Verheugend is de medewerking van een aantal leden die zich inzet voor de registratie van alle zaken. Vervolg .jaarverslag: blz. 80

Levend Verleden - Den Helder | 1989 | | pagina 5