'JacLAveAAlajCj. 7(/S<S - 1()8C) 78 1. INLEIDING Al ger lii.ie v jd leefde bij een aantal stadgenoten de gedachte om te komen tot oprichting van een Historische vereniging. Aan diverse personen, waarvan men wist dat zij interesse hadden, werden circulaires gezonden om de mening te peilen en inzicht te krijgen in welke onderwerpen men geïnteresseerd was. De reacties waren zeer bevredigend. Besloten werd een bijeenkomst te beleggen op 27 juni 1980 in het Christelijk vormingscentrum "De Boeg", waar de daarop volgende dag een exDositie van ansichtkaarten en foto's van start zou gaan in het kader van de viering jen .leider 200 jaar havenstad". De directie van "De Boeg" stelde een lokaal gratis aan ons beschikbaar. Er waren 49 personen aanwezig, waarvan 45 zich opgaven als lid. Besloten werd per 1 juii 1988 op te richten de "Helderse Historische Vereniging". Diverse aanwezigen gaven zich op voor medewerking bij activiteiten, commissies, e.d. Besloten werd een voorlopig bestuur samen te stellen, dat de verdere regeling van zaken zou voorbereiden. De datum 1 juli 1988 had nóg een historische be tekenis. Niet alleen vierde Den Helder "200 jaar havenstad", maar ook het 80-jarig bestaan van de reddersvereniging "Moed, Volharding Zelf opoffering" Ter gelegenheid daarvan bezocht H.M. koningin Beatrix onze stad. Op de foto, gemaakt door mevr. J.G. Kalkman-Zipp de koningin met burgemees ter J.C. Gmelich Meijling in de stromende regen op het Helden der Zeeplein. 2. BESTUUR het voorlopig oestuur werd gevormd door: J.A. Zegel (voorzitter), L.P. van Loo (secretaris), drs. W.P. de Haan (penningmeester), W. Kalkman, H.J.Rondel, W.C. Stoll en A.P. Vlam (bestuursleden/commissaris). Door het plotseling over- -jden van de heer Stoll ontstond een vacature. De heer M.M.J. Hoogenbosch werd bereid gevonden deze te vervullen. In de eerste algemene ledenvergadering van 28 november 1988 werden de voorlopige bestuursleden bij acclamatie benoemd. Het bestuur vergaderde in het afgelopen verenigingsjaar 12 maal en trof diverse maatregelen voor de verdere uitbouw van de vereniging, waarop in dit versla0- nader wordt teruggekomen. Vervolg jaarverslag: blz. 79--

Levend Verleden - Den Helder | 1989 | | pagina 4