76 Openstelling archiefkamer. Onze vereniging geniet gastvrijheid in het stadhuis van Den Helder en heeft uit dien hoofde aldaar de beschikking over een werk-/archiefruimte Voor inzage in de inmiddels flink gegroeide collectie van de vereniging, alsmede in de bij de gemeente in eigendom zijnde jaargangen van De Helderse Courant, etc., wordt die ruimte voor de leden opengesteld op dinsdagochtenden van 09.30 uur tot 12.00 uur, te beginnen op dinsdag 10 oktober 1989. Er zal geen uitlening van documenten, geschriften of boeken mogelijk zijn. Coördinator van dit project is het bestuurslid IvI.M.J. Hoogenbosch. Telefoon 02230- 21919 (thuis). In het stadhuis niet telefonisch bereikbaar. Diapresentatie van Den Helder. Tijdens de eerste ledenvergadering van onze vereniging werd de vervaardiging aan gekondigd van een dia-serie over de historie van Den Helder. Deze nadert thans zijn voltooiing en het ter beschikking zijnde resultaat zal na afloop van de komende algemene ledenvergadering worden getoond. V/ij zijn ons er van bewust dat er, naast de "gezellige plaatjes van vroeger", nog v/at meer historische body aan moet worden toegevoegd. Te zijner tijd zal een bij de dia's behorend tekstboekje worden vervaardigd, zodat de serie ook gebruikt kan worden voor scholen en verenigingen. Aan het totstandkomen van de diaserie werkten de volgende leden mee: L.T. Berg, H.J. Cornelje, W. Kalkman, N.C. Leeuw, L. Middelkoop en H.J. Rondel. V/aarvoor dank» Verzoek om inlichtingen. In dit blad treft U een formulier aan, inhoudende een verzoek dat voor zichzelf spreekt Het bestuur hoopt, na binnenkomst van de ingevulde formulieren, de gegevens in het ledenbestand aan te vullen en te vervolmaken. Gaarne roepen wij dan ook uw medewerking in om het onderste deel van het formulier vóór 31 oktober 1989 te retourneren. Het kan uiteraard ook op 30 oktober tijdens de algemene ledenvergade ring aan één der bestuursleden worden afgegeven. Ledenvergadering Gaarne vestigen wij uw aandacht op de op maandag 30 oktober a.s. te houden leden vergadering, waarvoor de uitnodiging is opgenomen op blz. 77 in dit blad. Wij hopen dat velen van deze uitnodiging gebruik zullen maken. Wellicht ten overvloede wordt medegedeeld dat de vergadering uitsluitend toeganke lijk is voor de leden van de vereniging. Aanbevolen. Onlangs is een boekje verschenen met de titel Artykelbrief ende Instructie voor de Molenaars van de Wieringer-Waert"Ons lid, J.T. Bremer verzorgde hiervoor de inleiding. Het handelt o.a. over de watermolens, de molenmeesters en over enige technische gegevens van de molen "De Hoop" te Wieringerwaard Het boekje is verkrijgbaar bij boekhandel Plukker te Schagen voor de prijs van 17,50 en voorts bij de molen en bij de heer Bremer te Wieringerwaard voor 14,50. (Adres J.T. Bremer is: Noordzijperweg 47. Tel. 02242-1569). In de collectie van de vereniging is opgenomen de voordracht, getiteld: La révolution Frangaise et Hollande", uitgesproken door de heer Beaucour, Directeur du centre d'Etudes Napoléoniennesop 30 juni 1989 in schouv/burg "De Kampanje", bij het afsluiten van de Franse week in Den Helder. De voordracht getuigt van een diepgaande studie van het onderwerp. Gedekt wordt de periode 1784 tot 1799. Het geeft een andere (franse) kijk op de evenementen van toen dan v/aar v/ij mee vertrouwd zijn. Het vertelt hoe de republiek een speelbal is van buitenlandse machten en hoe de patriotten daar zo effectief mogelijk op inspelen om hun doel te bereiken. De complete tekst van deze voor liefhebbers zeer interessante verhandeling telt 23 pagina s en is in de Franse taal gesteld en is voor belangstellenden ter lezing beschikbaar.

Levend Verleden - Den Helder | 1989 | | pagina 2