In memoriam Adrie Reus Ter herinnering aan voorzitter Adrie Reus Stichting Historisch Oudorp Adrie Reus was een telg van een bekende Oudorpse familie. Hij kwam in ons bestuur in september 2016 en overleed, zeer onverwacht, in juli 2017. Hij was BNA-architect van beroep en vanuit zijn vakgebied en persoonlijke interesse had hij grote kennis van de vele facetten van het cultureel- historisch erfgoed in deze omgeving, zoals boerderijen, molens, kerken, dijken en landschappen. Al in de zeventiger jaren van de vorige eeuw was Adrie heel actief in de werkgroep ‘De Zes Wielen’ en voerde hij op die wijze strijd voor het behoud van de Oudorperpolder en de molenviergang, toen gemeentelijke plannen nog uit gingen van woningbouw tot aan de Hoornse Vaart. In diezelfde tijd bracht hij, in samenwerking met Pieter van Wycheren, het boekje ‘Oudorp zoals het was’ uit. De rechten van deze uitgave hebben zij bij de Stichting Historisch Oudorp neergelegd. Adrie was eigenlijk de gedroomde voorzitter van de Stichting Historisch Oudorp en wij waren verheugd toen hij bereid bleek deze functie ook op zich te nemen. We hebben hem, in de korte tijd dat hij bij ons actief is geweest, leren kennen als een beminnelijk en gedreven mens. Een van zijn kwalificaties was ook dat Adrie beschikte over een groot netwerk. Wist hij iets niet - wat zelden gebeurde - dan kon hij altijd wel enkele personen noemen die ons met hun kennis zouden kunnen bijstaan. En meestal kon hij ook een boek van de plank pakken waarin informatie over dat onderwerp stond. Wij waren blij met Adrie, omdat hij met zijn capaciteiten de stichting meer kracht, diepgang en invloed kon geven. Zo was hij onze deskundige vertegenwoordiger in de Schermer Alliantie die streed voor het behoud van de cultuur-historische elementen bij de aanpak van de Schermerdijken door het Hoogheemraadschap Hollands- Noorderkwartier. Wij missen hem als mens en als voorzitter. Later diende hij als voorzitter de Schermer Molen Stichting en recent was hij van grote waarde voor het behoud van de historische betekenis van de Sint Laurentiuskerk en de omringende elementen, zoals het kerkhof, de pastorietuin en het laantje van Stroomer. Ook in de toekomst van deze kerk en de omgeving was hij geïnteresseerd en werkte hij samen met het parochiebestuur aan nieuwe ideeën daarover.

Kroniek van Oudorp | 2018 | | pagina 7