Voorwoord Geachte lezer, Om deze leegte op te vullen zal ik, als waarnemend voorzitter, voorlopig deze taak op me nemen. Ik wens u met deze dertiende uitgave veel lees- en kijkplezier. Joop Duinmeijer Waarnemend voorzitter U heeft zojuist de 13de editie van de Kroniek van Oudorp 2018 opengeslagen. Las u in de Kroniek van 2017 nog het voorwoord van een trotse voorzitter Adrie Reus, door zijn plotselinge overlijden is daar helaas abrupt een einde aan gekomen. Wij missen in hem een zeer gewaardeerd en kundig persoon met een gouden hart voor de historie. Naast het schrijven van verhalen en verzamelen van foto’s worden ook wandelingen door ons dorp verzorgd. We zijn zeer verheugd dat Gerard Reus deze taak met veel enthousiasme op zich heeft genomen. Hij liep in het voorjaar al twee wandelingen met een historisch karakter. Tevens hadden we in maart van dit jaar een prachtige en druk bezochte fotolezing over de spoorlijn Den Helder-Alkmaar in wijkcentrum De Oever, verzorgd door Wim Wegman, journalist bij de Holland Media Combinatie en tevens auteur van diverse boeken over spoorlijnen in Noord- en Zuid-Holland. Graag willen wij deze evenementen voortzetten en misschien wel uitbreiden, maar daar hebben we wel hulp bij nodig. Dus zoeken we meer vrijwilligers met een passie voor de historie om ons team te versterken en de taken wat te verdelen. Geïnteresseerden kunnen zich melden op info@historischoudorp.nl of contact op nemen met een van onze bestuursleden. Ontzettend veel bewondering heb ik voor alle vaste en gastschrijvers, die ons steeds weer de artikelen aanleveren om van deze kroniek een prachtig naslagwerk te maken. Door de vele uren van voorbereiding en onderzoek, veelal in het Regionaal Archief, zijn er weer bijzondere verhalen door de auteurs op papier gezet, regelmatig aangevuld met historische foto’s uit ons eigen archief of beschikbaar gesteld door anderen. Maar ook de verhalen uit eigen ervaring, soms beleefd door de schrijver, omdat hij of zij woont of geboren is in het dorp, zijn voor ons van groot belang. Zo blijft de historie van Oudorp op een goede manier bewaard. 6 KRONIEK VAN OUDORP 2018

Kroniek van Oudorp | 2018 | | pagina 6