Gretha Tromp-Bos De naam Kwakel is moeilijk te verklaren. Het zou kunnen dat die naam iets met kwakkelen te maken heeft, dus met de stabiliteit van de houten bruggetjes. Anderen denken dat het komt van kwakertjes, de loopplankjes van eenden of kippen. Volgens anderen is het gewoon Oudhollands of Oudnederlands voor brug. In de gemeente Uithoorn is een dorp genaamd De Kwakel, vroeger geschreven als Quackel. Die naam komt van de brug over de Kleine Drecht. In het begin van de 21e eeuw is de huidige Kerkbrug/Kippenbrug geheel vernieuwd, grotendeels in kunststof uitgevoerd en ook weer iets hoger en steiler geworden. Op deze nieuwe versie ligt een antislipdek en mist daardoor ook de dwarslatjes, die de bijnaam aan de brug hadden gegeven. Omdat het mode was geworden een buurtfeest te houden, deden ook waarschijnlijk de hoogste van Noord- Holland. Een kwakel is niks voor iemand met hoogtevrees, want als je er bovenop staat en naar beneden kijkt, krijg je een soort ravijneffect. de bewoners van ‘t Wuiver in 2005 daaraan mee. Men bedacht dat het wel leuk zou zijn om de vernieuwde Kipppenbrug officieel te laten openen. Daar werden Henk Koning, de oudste en langst op ‘t Wuiver wonende bewoner, en de heer de Jong voor gevraagd. Het werd een heel spektakel waar ook de brandweer van Oudorp (een van de brandweermannen woont ook in de straat) aan meewerkte door een waterscherm (een muur van water) over de brug te spuiten. Onder grote belangstelling van de bewoners van ’t Wuiver en andere belangstellenden, knipte Henk Koning met een sierlijk gebaar een lint door, waarna de Kippenbrug weer voor het grote publiek toegankelijk werd. g K Henk Koning met nog een stuk lint in zijn hand op 9 september 2005. KRONIEK VAN OUDORP 2018»53 De vernieuwde brug in 1939. Tussen de steigerpalen staan nog de peilers van de oude brug. Op de brug staan schilders. De molen rechts achter de brug is later gesloopt. y

Kroniek van Oudorp | 2018 | | pagina 53