De toekomst Dick Veel pianist Thomas Sengers, die al vrij snel door Micha Bakker-Schut werd opgevolgd. Het lustrumjaar 2003 werd overschaduwd door het overlijden van Cor Keesman, de dirigent van het eerste uur en een tweede schaduw trok over toen, meteen na afloop van het jubileumconcert in wijkcentrum De Overdie, de dirigent van het orkest wat hen bijstond ter plekke overleed. Het was een moeilijk jaar door de moeizame verhouding met dirigente, waarvan afscheid werd genomen. In de opvolging werd voorzien door de Engelse Jane Oackland. Het koor beleefde weer een periode van enige krimp en deed een eindejaarsoproep in de krant om nieuwe leden te werven. Het jaar erop bleef lastig en bestuur en dirigente Jane moesten alle zeilen bijzetten om de repetitie opkomst op peil te houden. Haar pluspunten waren een perfecte Engelse uitspraak en een prachtige stem. Het koor doorstond die mindere periode en vierde het veertigjarig bestaan met het Alkmaarse dansorkest De Music Makers in het in 2007 geopende wijkcentrum De Oever. Het koor afficheerde zich ondertussen als dames seniorenkoor. Het bleef nog steeds moeite kosten om het ledenbestand op het gewenste peil te houden en bij het afscheidsconcert van Jane, die terugkeerde naar Engeland, was het bestand geslonken tot 24 leden maar Zanglust bleef de moed erin houden. In het laatste decennium werd er geregeld opgetreden voor een nieuwe doelgroep, te weten, de patiënten in het MCA en de Lauwershof en in De Oldeburgh onder leiding van dirigente Marjan Boerke en pianiste Ineke Verbaan. Oproepen voor nieuwe leden aan het begin van het repetitiejaar bleven gemeengoed, zoals bij veel koren. Door deelname aan de Oudorpse KunstCultuurWeekends en aan de jaarlijkse Open Monumentendag haalde Zanglust nog regelmatig de krant. Met de Kerst van 2014 vond nog een indrukwekkend optreden plaats met negen koren in de TABOR kerk in Purmerend, onder de paraplu van de Bond van Zangkoren Noord-Holland, waar volop waardering werd geoogst. Dat zal eveneens Het ligt in de verwachting dat licht klassieke- en musicalstukken, afgewisseld met evergreens in meerdere talen het repertoire in de toekomst blijven bepalen. Een ander punt is de leeftijd van meerdere leden, die na het jubileum waarschijnlijk afscheid gaan nemen na 40-, 45- en zelfs 50-jarig lidmaatschap (van Wil Verheul). Het koor is nu 37 dames groot, maar het aantrekken van jongere leden is inmiddels in gang gezet en er wordt zelfs nagedacht over een andere koornaam. We hopen van ganser harte dat het koor nog vele jaren welluidende klanken over Oudorp en omstreken zal uitstrooien. hebben gegolden voor het 50-jarig jubileumconcert op 22 april van dit jaar waar de dames zich absoluut van hun beste kant hebben laten zien, maar dat lag op het moment van schrijven nog in het verschiet. In De lauwershof in 2016. KRONIEK VAN OUDORP 2018’41

Kroniek van Oudorp | 2018 | | pagina 41