voor de clubkas. Daarnaast leverde elk jaar de oud papier inzameling ook een prettig bedrag voor de koorkas op. In 1988 bestond het koor twintig jaar en dat gaf natuurlijk aanleiding tot een feestelijke viering, maar het rommelde al wat in de geledingen. Nog geen week nadat het koor twintig jaar bestond, werd de hele groep bijeen geroepen voor overleg over de toekomstige koers. Het werd een pijnlijke avond, want er werd besloten om de gemengde status op te heffen en weer terug te vallen op een bestaan als dameskoor door een teruglopend aantal zangers. Debet daaraan was zeker ook dat de repetities op de woensdagavond samenvielen met Europacup wedstrijden, waaraan verschillende mannelijke leden hun voorkeur gaven. De discussie hierover leidde tot verschillende opzeggingen en ook het bestuur stelde haar positie ter beschikking. Tevens gaf dirigente den Hamer te kennen ermee te gaan stoppen. Gelukkig kwam er een nieuw bestuur, er meldden zich weer enkele nieuwe dames aan en in mevr. Corrie Mooij-Stroet werd een nieuwe dirigente gevonden. De gemengde periode was definitief voorbij, maar het nog lage ledental gaf aanleiding tot zorg. Het was ook het jaar dat het Dorpshuis als repetitieruimte werd opgezegd en verruild zou worden voor De Wijkplaats. voor de klanken. Gelukkig kwamen een zestal dames die het koor de rug hadden toegekeerd een jaar later alweer terug en raakte het gezelschap langzamerhand weer op sterkte. In het vijfde jaar in De Wijkplaats werd het zilveren bestaansjubileum opgeluisterd met een gezamenlijk concert in buurtcentrum De Oase in het Alkmaarse Hoefplan met mandolineorkest Excelsior uit IJmuiden. Het ledental was weer op sterkte met 38 leden en de toekomst kon met vertrouwen tegemoet worden gezien. In 1993 werd dirigente Corry Mooij zeventig en ze vond het na vijf jaar wel mooi geweest, waarna Christine Bontebal haar taak overnam. Zij liet het koor weliswaar hard studeren, maar op het korenfestival in Werkendam werden daarvan een jaar later de vruchten geplukt met een fraai juryrapport. Vervolgens volgden rustige jaren met uitvoeringen in de tehuizen en natuurlijk ook de traditionele kerstconcerten. Het 30 jarig bestaan in 1998 werd rustig beleefd, met als enige opvallende actie de deelname, onder leiding van dirigente Thea Baars, aan het Bondsconcours (voor het eerst sinds 1982!) waarbij de bronzen medaille werd behaald. Vijf van de oprichtingsdames van het eerste uur waren nog steeds lid. De Wijkplaats Doordat het koor een flink stuk kleiner was geworden was De Wijkplaats een meer betaalbare ruimte, maar ook was de hogere ruimte geschikter De Terp Net voordat het nieuwe millennium zou beginnen, verliet het koor De Wijkplaats en werd De Terp de nieuwe oefengelegenheid. De betere akoestiek en de grotere ruimte waren de redenen voor de overstap. En er werd flink geoefend, want in 2000 bestond de Bond 75 jaar en Zanglust kwam daarbij sterk voor de dag met haar deelname aan het grote jubileum korenfestival voor ruim duizend toehoorders te Schagen. Een jaar later timmerde het Oudorpse gezelschap weer aan de weg met deelname aan een benefietconcert voor de vrede in Bosnië met de nieuwe 40 KRONIEK VAN OUDORP 2018 Uitvoering met dirigente Corry Mooij. Zanglust in 2015 in De Terp. 'V

Kroniek van Oudorp | 2018 | | pagina 40