III S'- J tfl LZ2 o te 1UL' S’ 0 A aan een eigen concert denken. In het najaar van 1975 vond dit samen met Accordeana plaats in De Ark te Sint Pancras en voor het eerst was er sprake van betalende bezoekers (f 2,-). Aan het begin van dat jaar besloot het bestuur unaniem dat het tijd was voor een nieuwe lichting. Een vijfkoppig nieuw bestuur werd gelukkig vrij snel gevonden en het koor kon zich weer volledig op haar hobby richten. Vaker dan voorheen werden er gezamenlijke uitvoeringen gegeven met andere muziekgezelschappen. De band met Accordeana bleef, maar nieuwe uitvoeringspartners werden gevonden in strijkorkest Con Cantino en muziekvereniging Irene uit Sint Pancras. Volgens een verslag in de krant van die tijd smolten zang- en orkestklanken daarbij samen tot een homogeen geheel, waarbij de voordracht niets tekort kwam! Een tweede deelname aan het AVRO festival, in 1976, leidde overigens wel tot succes, omdat het koor toen in de prijzen viel. een concert in samenwerking met het Hoogovens Harmonie Orkest. Het leverde een mooie recensie in de krant op. Het jaar werd succesvol afgesloten met de deelname aan het Noord- Hollandse korenfestival in Den Helder, met de eerste prijs in hun categorie en vervolgens met deelname aan een groot korenconcert in De Vest te Alkmaar. In de jaren daarna wisselden de uitvoeringen in de provincie elkaar succesvol af, behoudens een concert in Mijdrecht, waar vanwege de gladde wegen weinig publiek op afkwam. Dat was het koor niet gewend! In 1981 werd er medewerking gevraagd aan het koor om het mogelijk te maken dat de orgels van de beide kerken in Oudorp gerestaureerd zouden worden. Door het concert van het in nieuwe japonnen gestoken koor in de volle Sint Laurentiuskerk werd, inclusief verloting, maar liefst f 2000,- bij elkaar gezongen. Het tienjarig bestaan Het zou een jaar worden dat men niet zomaar voorbij wilde laten gaan. Het tweede lustrum zou met extra luister worden bijgezet. De leden en partners genoten in het voorjaar volop van een Rijnreis naar Duitsland. Tijdens het varen langs de Loreley werd het gelijknamige lied uit volle borst gezongen! De officiële viering vond plaats in de Sint Laurentius kerk, vol betalende bezoekers, Het was Als gemengd koor Voor het derde lustrum in 1983 was de Sint Laurentius kerk weer het podium waar, samen met Accordeana, alle aanwezigen een plezierige avond werd bezorgd. Tijdens de eigen feestavond ter gelegenheid van het vijftien jarig bestaan bij partycentrum Meereboer, waarbij ook de mannen aanwezig waren, werd het idee geopperd om het eens als gemengd koor te proberen. Dirigent Keesman omarmde dat idee direct. Voor het eerst kwam er een zevental mannen bij op de repetitie en voorlopig zou het daarbij blijven. Begin 1985 werd de grote stap gezet. In het Gulden Vlies werd het laatste concert als dameskoor gegeven en veel geliefde liedjes werden voor de laatste keer gezongen, omdat ze niet pasten in het repertoire van een gemengd koor. Op 17 april debuteerde het nieuwbakken gemengde koor ten slotte in De Nieuwpoort te Alkmaar. Een jaar later kwam de mededeling van dirigent Keesman dat hij er na achttien jaar, vanwege zijn op handen zijnde verhuizing, mee ging stoppen. Gelukkig werd er in de persoon van Kitty den Hamer vrij snel een opvolgster gevonden. De jaarlijkse rommelmarkt, die al een paar jaar door de koorleden werd georganiseerd leverde een topbedrag van f 1400 op LLUJ Vl’K K tfy», ató r’?' Ll*- f IK r ini t 15JAAR DAMESKOOR ZANGLUST' A 1983: 15 jaar Zanglust KRONIEK VAN OUDORP 2018»39 ■m hiiiii ir* A Zanglust op het AVRO festival 11 ral wa-n Bk q

Kroniek van Oudorp | 2018 | | pagina 39