Oudorps koor Zanglust 50 jaar “Woudgedachten” en lokaal bekende liedjes als “Als de fanfare door de straten gaat (Waagtoren)” en “Hoog boven Alkmaars huizen”. Ruim een half jaar na de oprichting volgde in april 1969 de eerste uitvoering, een soort thuiswedstrijd in eigen dorp, in bejaardencentrum De Oldeburgh in samenwerking met Accordeana uit Alkmaar, dat toen onder leiding stond van de Oudorpse muziekpedagoog Thijs Punt. Dat smaakte naar meer en het zelfde concert, samen met Accordeana, werd een maand later in De Stoffelhof te Schagen nog een keer gegeven. Zo timmerde men aan de weg en na contact met voorzitter Jan Giling van toneelvereniging Sint Laurentius (nu TOP) volgden twee gezamenlijke uitvoeringen in het Dorpshuis, met tevreden gezichten aan beide kanten over de samenwerking en de volle zalen. In december volgden nog kerstoptredens in De Oldeburgh en het Dorpshuis. Zo werd het jaar 1969 als het eerste levendige bestaansjaar afgesloten. Het was wel wat behelpen in het begin. Om de kosten te drukken werden door de eigen leden rokken genaaid en van de opbrengst van oude kranten en inkomsten van rommelmarkten werden de eerste witte glittertruitjes aangeschaft. In de jaren erna werd ongeveer hetzelfde patroon gevolgd. De uitvoeringen vonden meestal plaats in verzorgings- en bejaardenhuizen in de directe omgeving, waarbij de kerst de drukste tijd was. In 1973 was het eerste lustrum een feit en het ledental was intussen gegroeid tot het respectabele aantal van tweeënveertig dames. De optredens waren ondertussen wel een routine geworden en het koor was ondertussen volwassen genoeg om aan andere soorten optredens te gaan denken. Een jaar later werd Zanglust lid van de Nederlandse Bond van Zangkoren, wat hen in staat stelde deel te nemen aan concoursen en festivals. De eerste daarvan was bij de AVRO in Hilversum. Ofschoon men daar nog niet in de prijzen viel was het een eervolle en leerzame ervaring waarvan volop werd genoten. Dat sterkte het zelfvertrouwen en men ging weer Het begin In de jaren zestig had Oudorp wel het St. Laurentius jeugdkoor, maar geen koor voor volwassenen. Negen zanglustige dames vonden dat een gemis en sloegen de handen ineen. De aanleiding was de introductie van het Nieuwe Liedboek in De Terp, waarvoor de vraag werd gesteld om te helpen de liederen in te studeren. Dat bleek zo leuk dat het enthousiasme doorzette. Zij werden het snel eens over de oprichting van een nieuw koor in Oudorp. 25 september 1968 was de datum van deze gebeurtenis en de naam van het koor zou Zanglust worden. De dames vonden de heer Cor Keesman bereid om hen als dirigent te leiden en het repeteren kon beginnen. Als repetitieruimte werd het toenmalige Dorpshuis aan de Meidoornlaan op de woensdagavond gehuurd en de zoektocht naar meer leden voor het nieuwe dameskoor werd gelijk ingezet. Het ledental van negen was toch wat mager, maar de werfactie slaagde. Men startte met Nederlandstalige nummers als usei 38 KRONIEK VAN OUDORP 2018 A Jaarlijkse kooruitje (naar Winkel).

Kroniek van Oudorp | 2018 | | pagina 38