t in I I A dL Voor Nico was het geweldig dat zijn toen al zieke moeder dit allemaal nog mee kon maken. Vrij snel daarna kwam het bericht dat hij met zes klasgenoten naar Oeganda zou gaan. Zijn moeder, die aan leverkanker leed, ontving van hem persoonlijk de ziekenzalving en hij vertrok, geheel in lijn met zijn belofte van gehoorzaamheid, eerst naar Genua en vervolgens met een boot naar Mombassa. De gezinsleden kwamen er voor over uit Oudorp: Zijn vader, twee zussen, een broer en een zwager. Zijn moeder was te zwak om mee te gaan. Over zijn uitzending naar de missie was door het kapittel nog niet besloten, zodat er tijd was voor nog andere dingen. Nico kreeg, in het toen nog kleine Oudorp, een groot feest aangeboden vanwege zijn priesterwijding. Dit werd groots gevierd en de hele parochie was erbij betrokken. Drie dagen nadat hij op zijn missiepost in Ngora in Oost Uganda was aangekomen, vernam hij van haar overlijden en verwerkte haar heengaan daar alleen in het verre Afrika. Naar Engeland en kort terug naar Oudorp Omdat het uiteindelijk doel nog steeds de missie was, ging Nico naar Engeland om een opleiding te Mill Hill in Noord-Londen te volgen. De studie verliep vlot, maar toen deze na drie jaar was afgerond, was het nog niet direct zeker of hij ook daadwerkelijk in de missie zou mogen werken. Geloof het of niet, maar er waren in die tijd missionarissen genoeg en zijn gezondheid zou een struikelblok kunnen zijn. Daarom moest hij in een ziekenhuis nog intensief onderzocht worden. Gelukkig was de uitslag gunstig genoeg om op 7 juli 1957 toch aangenomen en tot priester gewijd te worden. Dat was samen met negenendertig klasgenoten, waarvan het merendeel (vierentwintig) uit Nederland afkomstig was. Daaronder bevond zich ook zijn dorpsgenoot Wim Bos. Uganda Toen Nico in zijn eerste parochie aankwam, werd hem snel duidelijk dat hij daar alleen kon communiceren in de lokale taal van de streek en maakte zich dat met handen en Mn EEUWIG HEID. Nn.fi i 'VB Door de pas- torietuin op weg naar de eerste H. Mis: Jan van Won deren, pastoor W Polder, oud-kapelaan N. Velzeboer, Wim Bos, Nico Wester. Burge- J meester Bakker feliciteert Nico en zijn ouders bij de start van de intocht in de Nollen. Nico met zijn familie voor zijn eerste mis in oudorp op 14 juli 1957. Met familie en parochianen op weg naar de St. Laurentiuskerk. 1,1.1 ZI.IT r priester

Kroniek van Oudorp | 2018 | | pagina 26