Voorwoord Al Met gepaste trots is hier de 12e editie van de Kroniek van Oudorp. Sinds september 2016 ben ik bevoorrecht om het voorzitterschap van de Stichting Historisch Oudorp te vervullen. Dit jaar 2017 is ook een voortzetting naar een derde lustrum. Afgelopen jaar zijn er weer veel mensen geweest die inspanning hebben geleverd om tot deze kroniek te komen. Te denken valt aan alle betrokken gastschrijvers alsook aan degenen die getrouw de taalcorrecties hebben gedaan. Ook de uiteindelijke opmaak van de kroniek was weer in goede handen. Daarnaast wil ik stilstaan, mede namens het gehele bestuur van Stichting Historisch Oudorp, bij de inzet en het aanleveren van de talloze teksten door Dick Veel, dit vanaf het begin van de eerste uitgave van de jaarlijkse kroniek tot en met nu. Speciale dank gaat uit naar de gastvrijheid van de fam. Tamis die hun ambiance telkens weer ter beschikking stellen aan het bestuur van de SHO en hun genodigden voor de jaarlijkse kroniekuitreiking. Onze grote waardering gaat ook uit naar allen die een bijdrage hebben geleverd aan de totstandkoming van deze, weer prachtige kroniek 12e editie. Ook het afgelopen jaar is de Stichting Historisch Oudorp actief geweest in het organiseren van verschillende lezingen en excursies. De Stichting heeft twee maal een lezing georganiseerd over het Victorie Park ('Victorientje') en drie maal over het Beleg van Oudorp (Alkmaar). Deze in totaal vijf druk bezochte lezingen (gemiddeld 60 a 70 personen per keer) werden door Harry de Raad, van het regionaal archief te Alkmaar, bevlogen gegeven. Tevens hebben er een drietal rondleidingen in Oudorp plaats gevonden, welke wij gedurende het komende jaar willen continueren. Door de grote belangstelling hiervoor, bieden wij als bestuur de mogelijkheid, om op verzoek van kleinere groepen een rondleiding te verzorgen, wel tegen een geringe betaling aan de Stichting Historisch Oudorp. Mede door bovenstaande activiteiten groeit het aantal donateurs gestaag, met andere woorden de interesse en betrokkenheid over de historie van Oudorp staat volop in de belangstelling. Namens het bestuur van de Stichting Historisch Oudorp, Adrie Reus, Voorzitter. Adrie Reus Geboren en getogen te Oudorp. Vanuit mijn professie als register- architect BNA begaan en bevlogen met de historie en monumenten alsook de ontwikkelingen in Oudorp. Per september 2016 voorzitter van de Stichting Historisch Oudorp sSSth" 6 KRONIEK VAN OUDORP 2017 Oudorp

Kroniek van Oudorp | 2017 | | pagina 6