Veranderend Oudorp Foto O.L. School 1924 Stolp verbrand Dat het fotoboekje 'Veranderend Oudorp' goed wordt gelezen blijkt uit de brief van mevrouw Maria Bavonia Meijering-Blom, die haar zoon Peter de opdracht gaf SHO te schrijven met de volgende opmerkingen. "Onlangs heeft u, van de stichting Historisch Oudorp, een bezoekje gebracht aan mijn moeder. Zij laat u hartelijk groeten en heeft een paar opmerkingen over het bijschrift van de foto op pagina 38 in het fotoboekje Veranderend Oudorp. De foto moet eerder zijn gemaakt dan 1939, omdat zeker al vanaf 1938 de opgang naar de 'nieuwe' Halvemaansbrug werd verhoogd. Casa Cara was dus al net zo 'verzonken' als nu. Toen was de bakkerij van Wester rechts, voor de werkzaamheden aan de verhoging al gesloopt. De boerderij Ora et Labora (Herenweg 158) die niet in 1934 maar in 1933 gereed kwam, werd ook vanaf die tijd door het gezin van Petrus Blom bewoond. Casa Cara (Herenweg 156) werd vanaf 1935 bewoond door zijn broer Jacobus Blom met zijn gezin. Aangezien dat gezin kinderrijker was - met veel zonen - ruilden ze vlak voor de oorlog van huis. In 1940 waren alle werkzaamheden aan de weg en de brug voltooid. Er was dus jaren aan gewerkt. Het gebouwtje tussen de beide huizen was overigens niet een hooiberg maar de directiekeet van de aannemer die de weg en brug verbouwde. Die bleef nog lang staan, voor hij ook werd gesloopt. Ik hoop dat u hier iets aan heeft voor de eerstvolgende editie van het boek." Hoogachtend, Peter Meijering, (Zoon van Maria Bavonia Meijering-Blom) De vraag in de Kroniek van Oudorp 2016, over de oude schoolfoto, heeft een paar namen opgeleverd. Bovenste rij 3de en 4de van links zijn respectievelijk Willem en Gijs Ackermann. Zij woonden in die tijd aan de Breelaan bij de Huigendijk in de in 1940 gesloopte boerderij. Tijdens de lezing "Het beleg van Oudorp" ontving de Stichting Historisch Oudorp een burgemeesterspenning uit handen van Aad Bakker, zoon van oud burgemeester Bakker. De heer Bakker was burgemeester van Oudorp van 1946 tot 1961. Ton Smit, de Archivaris van SHO, heeft zich over het kleinood ontfermd. Helaas heeft de stolp aan het Groentje, Westerstraat 57 op 22 april 2017 door brand ernstige schade opgelopen. Deze stolp is verleden jaar in deze kroniek uitgebreid beschreven. Wij spreken de hoop en verwachting uit dat deze karakteristieke stolp weer wordt hersteld. Het meest centrale punt behoudt daarmee haar ruimtelijke en historische kwaliteit. Wij wensen de ei genaren veel sterkte bij het herstelproces. u*R*c e m E'E sTêr VAN' OUDORP chting. c i,.t.14- KRONIEK VAN OUDORP 2017

Kroniek van Oudorp | 2017 | | pagina 54