Ai Meer licht en ruimte In 2016 kreeg de stolp wederom nieuwe bewoners, de familie Tan. Ook zij hebben een grondige verbouwing laten uitvoeren, welke tijdens het schrijven van deze publicatie nog niet was afgerond. De verbouwing is ontworpen door architectenbureau Kerssens en De Ruiter. De grootste ingrepen betreffen het creëren van meer ruimtelijkheid en licht in de stolp. Zo wordt de inpandige garage bij het woongebied betrokken, zodat er een riante woonkeuken is ontstaan. Ook wordt de vide in de woonkamer verder opengewerkt. Vanuit deze vide zal ook het vierkant tot aan het dak in het zicht komen. Tevens zijn er daklichten ingebouwd voor meer lichtinval. Dit alles met respect voor het monumentale karakter van de stolpboerderij. Door al deze vernieuwingen ontstaat er een nieuwe, lichtere en eigentijdse sfeer in de boerderij, waardoor juist de authentieke delen extra opvallen. In het dak is een lichtstrook zichtbaar en de gevelindeling aan de achterzijde is gewijzigd. Bouwbedrijf De Geus heeft de verbouwing uitgevoerd. De investeringen in de stolp betekenen ook dat deze weer haar duurzame karakter heeft gekregen. De ruimtelijke en historische kwaliteit van de stolp in haar omgeving is weer voor jaren gewaarborgd. De familie Tan heeft ook de zorg voor de schapenwei overgenomen. De herinnering aan het agrarische Oudorp blijft zo levendig. Henk de Visser Dit artikel is tot stand gekomen met hulp van Louis Langedijk, Tine de Nijs, de familie Tan en John Kerssens (architect), met veel dank voor de verstrekte informatie. y^De achterzijde na de renovatie door De Nijs, met het staarstuk meer als villa ontworpen. Het wolfseind, de luifel bij de deur en de raamkozijnen maken het een romantische woning. De stolp Westerstraat 2 na de renovatie door De Nijs. KRONIEK VAN OUDORP 2017*45 chting V listorisch 1

Kroniek van Oudorp | 2017 | | pagina 45