Ai stichtingsbestuur Sint Laurentius van o.a. de Oudorpse Sint Josephschool, met als centraal aanspreekpunt de Oudorper secretaris Jan van der Peet. Zij zouden de school gaan exploiteren. Dit zou niet veranderen toen het schooltje in 1975 door de gemeente Heerhugowaard zou worden overgenomen. Het werd een bijzonder schooltje wat in carrévorm was opgezet, zie tekening. Het bestond uit 8 klassen, waarvan twee kleuterklassen, en verder een hobbyruimte, een gymzaal, een sloopgarage voor technisch onderwijs en een sportveld. In 1970 startte het schooltje met elf kleuters en eenenveertig lagere schoolleerlingen en na een jaar steeg dat al naar achttien kleuters en vijfenveertig lagere schoolleerlingen. Het startteam bestond uit schoolhoofd dhr. van de Idsert, mevr. Pastoor en de kleuterleidsters mej. Pauw en mej. Alies van der Gragt. In het jaarverslag over 1971 werd vermeld dat er zeer veel wisselingen van leerlingen op de school waren, waardoor van de leerkrachten veel inzet werd gevraagd. Mevrouw Pastoor werd in 1972 opgevolgd door dhr Jan Gras die ruim 10 jaar aan het schooltje verbonden bleef tot einde. Op 1 januari 1975 nam Heerhugowaard het schooltje qua gebouw over, maar Sint Laurentius uit Oudorp bleef aansturen. In 1979 bestaat het schoolteam uit: schoolhoofd Gerard van de Idsert, onderwijzeres E.M.C. Hanraets, onderwijzeres A. Gras, onderwijzer Jan Gras en onderwijzeres Susan van der Veer, die Alies van der Gragt was opgevolgd. De onderwijzers van het kampschooltje deden hun best om de kinderen op vervolgonderwijs te krijgen, maar moesten vaak al tevreden zijn wanneer hun voormalige pupillen het aardig deden op de ambachtschool of huishoudschool. Vaak belandden ze al vroeg in fabriekswerk. Zo waren in 1971 alle 10 meisjes tussen de 14 en 18 jaar oud werkzaam bij smeerkaasfabriek Karperton en chocoladefabriek Ringers in Alkmaar. De sluiting van Ringers in 1973 en later die van Karperton zullen zeker hun effect hebben gehad op de werkgelegenheid voor de meisjes van Vroneroord. Voetbal op het kamp De bewoners waren blij met hun eigen sportveld en kenden veel voetbalenthousiastelingen. Zo had men snel een seniorenteam en een gecombineerd adspiranten/ juniorenteam bij elkaar en men wilde aan de competitie mee gaan doen. Daarnaast speelden er reeds een aantal vanuit het verleden al bij Alkmaarsche Boys. De KNVB wees dat af, omdat ze niet minstens vijftig leden hadden en omdat het veld niet aan de afmetingen eisen voldeed. Bovendien hadden ze pas in april 1971 de beschikking over twee echte doelen. Het bleek al snel dat er onder de jongens van het kamp voetbaltalentjes scholen tijdens de partijtjes op het eigen veld, zodat zij in juni 1971 mochten meedoen aan het Heer Hugotoernooi te Heerhugowaard, waar zij respect en bewondering oogstten door hun spel en gedrag. Graag wilde men 'vreemde' elftallen op hun eigen kleine veldje ontvangen, maar door het ontbreken van was- en verkleedgelegenheid was dat een probleem. Hierin werd uiteindelijk voorzien door de openstelling van de enige kleedgelegenheid van het eigen gymzaaltje voor dat doel, maar ideaal was het niet. Wel bracht een spontane inzamelingsactie onder alle bewoners 180 gulden op, waardoor er complete eigen tenues konden worden gekocht, waardoor de voetballertjes er trots bij liepen tijdens de schooltoernooien. Omdat het terrein niet aan de vereiste maten voldeed, deed men pogingen om hun thuiswedstrijden op het Willibrordusterrein in Heiloo te mogen spelen, aangezien er bij Kolping Boys al veldennood bestond en ook wel omdat de club liever had dat de Vroneroorders lid van de Oudorpse vereniging zouden worden. Ten slotte kon men in Hoorn terecht, wat telkens een hele reis was maar er kon in elk geval worden gespeeld tegen een vijftal elftallen van andere woonwagencentra en men zou proberen deel te nemen aan het Alkmaarse Bedrijfsvoetbal, maar zover kwam het niet. In 1972 ging een grote wens in vervulling toen het veld werd vergroot en aan goede maten voldeed. Ook werd met SVW'27 gesproken over de mogelijkheid om een geheel Vroneroord team onder de SVW'27 vleugels te laten spelen, maar dat werd door de Heerhugowaarders met scepsis ontvangen. Onbekend is of dat uiteindelijk alsnog lukte. Wel werd Rinus Hoogendijk van S.S.S. uit Alkmaar bereid gevonden om op de maandagavond indoortrainingen in het gymnastiekzaaltje te geven. Daaraan is het wellicht te danken dat het schoolelftal van Vroneroord in 1972 en 1975 kampioen werd van het schoolkampioenschap van Oudorp en de jongens van (meestal) Kolping Boys het nakijken gaf. Ook werd er in 1972 gestart met handbaltrainingen voor de meisjes onder leiding van handbalclub DTS'59 uit Oudkarspel en nam een meisjesteam deel aan het Oudorpse scholenhandbaltoernooi in mei 1973. Dick Veel Het volle kamp en onderaan autosloperij V Koopmans in 1981 KRONIEK VAN OUDORP 2017^27 Histori» hting storisch 1

Kroniek van Oudorp | 2017 | | pagina 27