m EEN LEERKRACHT Op de nieuwe Centrumschool deed goed zijn best en had succes. Doordat het kamp zo'n nette uitstraling had, was het ook populair en had zelden met ondercapaciteit te maken. Integendeel zelfs, men moest steeds vaker nee verkopen. In 1978 was de situatie zo langzamerhand onhoudbaar, want Vroneroord barstte uit zijn voegen. Ondertussen was in Nederland het beleid ten aanzien van woonwagencentra ook veranderd en in de nieuwe woonwagenwet van 1977 baseerde de overheid haar beleid nu weer, in tegenstelling tot het beleid dat aanleiding was tot het stichten van Vroneroord, de lijn van het stichten van kleinere centra en juist binnen woonwijken in plaats van decentraal. Dat laatste achtte men veel beter voor de integratie in de rest van de samenleving. Het einde De wagens werden steeds groter en in 1979 kreeg het bestuur (wat inmiddels onder leiding stond van het nieuwe kamphoofd G.Th. J. van Dijk) te maken met de gevolgen van de nieuwe wet. Het Provinciaal Waanwagenplan werd vastgesteld en daarin werd voor de parken in Noord-Holland deconcentratie verplicht gesteld. Het bestuur zette erop in om Vroneroord in te krimpen naar ca. 40 plaatsen en dat elders binnen de 24 deelnemende gemeenten een aantal kleine woonwagencentra zou worden opgericht van maximaal 15 wagens. Dat lukte, maar dat alles kwam de sfeer in Vroneroord niet ten goede, omdat plotseling het begrip tijdelijkheid haar intrede deed, omdat het kamp toch ontmanteld zou worden. Het kamp verpauperde en verloederde zienderogen. In eerste aanleg was 1982 als streefdatum voor de opheffing aangehouden door de provincie, maar omdat de wijziging van bestemmingsplannen voor het oprichten van de kleine vervangende parkjes niet zomaar snel gewijzigd konden worden, werd 1985 het streefjaar. Na verloop van tijd werden bij ons in de buurt in Heerhugowaard (Diamant en van Veenweg), Oudorp (Rijnstraat, 1983) en Alkmaar (Bestevaerstraat en uitbreiding Kalkovensweg) parkjes opgericht en enkele kleine gemeenten stelden een paar staanplaatsen beschikbaar. Toch stagneerde de afbouw en het bestuur van Vroneroord kreeg een brandbrief van de provincie omdat het park drastisch achterliep op de planning om in 1985 ontmanteld te zijn. Na veel gedoe kwam uiteindelijk in september 1987 het einde voor de resterende vijfenveertig Vroneroordbewoners en zij werden als volgt herverdeeld: Vijftien wagens naar Heerhugowaard, Diamant. Vijftien wagens naar Heerhugowaard, van Veenweg. Vijftien wagens naar Alkmaar, Bestevaerstraat. Het kamp had het exact zeventien jaar volgehouden. Het terrein werd vervolgens geëgaliseerd en heringericht, waarbij alleen het hoofdgebouw behouden bleef. Na dit saneringsproject ter waarde van 1 miljoen gulden, werd de nieuwe ruimte door drie partijen ingenomen: Blauwe Bak Bergen (bouwafval), fa. Limmen (bouwafval) en fa. Koster (schroot), Hun recyclingactiviteiten waren in lijn met het bestaande bestemmingsplan. Het schooltje Het bestuur zag direct het belang in van de noodzaak van goed onderwijs voor de kinderen. De gemeente Oudorp wilde de realisering ervan graag zelf doen, maar kreeg het benodigde kapitaal van 1 miljoen gulden niet bij elkaar op de kapitaalmarkt. Dit lukte het Intercommunaal Lichaam echter wel en zo werd die eigenaar van de school. De inrichting ervan was een andere zaak en gezien de achtergrond van de meeste bewoners, werd door de Oudorpse gemeenteraad besloten dat het een school zou worden voor lager Bijzonder Onderwijs op katholieke basis. PvdA-raadslid mevrouw Peeters- Hoogendoorn had liever een neutrale school gezien, maar wethouder S. Visser lichtte toe dat vooronderzoek had uitgewezen, dat ca 80% van de verwachte populatie katholiek zou zijn en aldus werd door de Oudorpse gemeenteraad in die richting besloten. Omdat het schooltje van het kamp een katholieke signatuur zou krijgen zou de aansturing worden gedaan door het ooi bij het Regionaal Woonwagencentrur OUDORP kan worden geplaatst voor de kernafdeling. Volledige bevo BLO-margc van to Sollicitaties aan de Ivath. Stic p/a Herenweg -irtho Idsert, Harry Kuytenwèg 5 Inlichtingen verstrekt ftej Tel.. ill ns cndii "Vil w; Advertentie voor een vacature Plattegrond van het schooltje 26 KRONIEK VAN OUDORP 2017 Oudorp

Kroniek van Oudorp | 2017 | | pagina 26