Regionaal Woonwagencentrum. Hierbij waren vertegenwoordigers van het ministerie van CRM en vertegenwoordigers van de gemeenten Akersloot, Alkmaar, Bergen, Egmond Binnen, Egmond aan Zee, Heerhugowaard, Heiloo, Hensbroek, Koedijk, Langedijk, Limmen, Zuid- en Noord Schermer, Obdam, Oterleek, Oude Niedorp, Oudorp, Schermerhorn, Schoorl, Sint Pancras, Ursem en Warmenhuizen aanwezig. In 1969 zou de gemeente Beemster nog toetreden, gevolgd door Graft-De Rijp in 1971. De voorbereidingscommissie bestond uit: J.H. Kok, burgemeester van Oudorp: voorzitter B.J. de Winter, gemeenteambtenaar Oudorp: secretaris G.H.A. de Zeeuw, wethouder van Alkmaar: lid Mevr. E.P. Broekman-Vriesman, wethouder van Bergen: lid A.F. Molleman, burgemeester van Heerhugowaard: lid L. Reus, bestuurslid R.K. kerk van Oudorp: lid plus twee landelijk afgevaardigden Het bestuur van het kamp in oprichting hield haar zittingen in het raadhuis van Oudorp. De deelneming van de heer L. Reus in het bestuur had alles te maken met het feit dat de meeste woonwagen bewoners van katholieke komaf waren en er geestelijke verzorging voor de kampbewoners zou worden geregeld. Het buurtschap Huigendijk was klein en de gemeente verwachtte weinig problemen met de stichting van het kamp. Toch was er één inwoner die luidkeels protesteerde en dat was autohandelaar Jan Koopmans van Huigendijk 2 die zijn nering bedreigd zag door de nieuwe concurrenten op Vroneroord.Aanvankelijk legde de gemeente zijn protesten naast zich neer, wellicht ook omdat de verhouding tussen hem en de gemeente nogal stroef was, omdat hij zijn sloopauto's continu langs de openbare weg parkeerde, zie foto. Uiteindelijk kreeg hij een nieuwe plek achter het park en werd verplicht zijn auto's voortaan af te voeren via een nieuwe loswal langs het kanaal naar Kolhorn. Een ander protest kwam later van rietondernemer Sprenkeling, die zijn rietopslag had moeten indikken en last kreeg van vernieling van zijn rietvoorraad. Voortvarend werden de activiteiten ter hand genomen en in 1965 kon het eerste voorstel van de architecten J. Peterse en P. van Lierop uit Oss al worden besproken en na een aantal wijzigingen worden vrijgegeven voor aanvraag. De opdracht van ongeveer 3 miljoen gulden werd in december 1968 aan de aannemers P. Bakker uit Ursem (gebouwen) en H.A. Punt uit Heiloo (grondwerk/ verhardingen en bergingen) gegund. Uiteindelijk zou de totale realisering een investering van 4 miljoen gulden vergen. Het park van in totaal 12 hectare groot werd ruim voorzien van groen in de vorm van bomen, struiken en heesters, zodat het park geborgenheid zou ademen en aan het zicht van de buitenwereld worden onttrokken. Maar liefst 500 bomen en 38.000 heesters zouden voor dat doel worden geplant. Verder hadden alle staanplaatsen (5,5X 12 m) een deels onderbroken muur als achterwand en elk een bescheiden berging met sanitaire en elektrische voorzieningen. Op vrijdag 28 november 1969 werd in aanwezigheid van een vijftigtal hoogwaardigheidsbekleders de eerste steen gelegd door de heer P. Mulder van de Bond ter behartiging van de Woonwagenbelangen, terwijl de Alkmaarse wethouder de Zeeuw, die de op 16 maart 1968 naar Edam vertrokken burgemeester Kok als voorzitter was opgevolgd, het officiële woord voerde. konden de eerste woonwagens pas op 16 september 1970 worden ontvangen. Het centrumgebouw was royaal ingericht en bestond uit een consultatiebureau, een ruimte voor de maatschappelijk werker en kamp aalmoezenier, hobbyruimtes, een bar, een grote zaal voor toneel- en groepswerk en een badhuis met douches. Het schooltje was ook nog niet gereed. De openingshandeling werd verricht door oud-burgemeester Kok van Oudorp. Oud-burgemeester Kok, locoburgemeester Visser en de Oudorpse wethouders Groot en Negen maanden later, op 28 augustus 1970, vond reeds de officiële opening plaats in de grote zaal van het nieuwe centrumgebouw, terwijl men nog volop bezig was met het gereedmaken van allerlei voorzieningen. Zodoende Oud burgemeester Kok bewondert het nieuwe wapen van Vroneroord vrijdag 28 augustus 1970 te 15.00 uur zal de heer J. H. Kok. Edam, voorheen burgemeester van Oudorp, de officiële het woonwagencentrum „Vroneroord" te Oudorp. gemeester van ning verrichten van nodigen u en uw echtgeno(o)t(e) uit bij deze opening tegenwoordig te zijn. Het dagelijks bestuur van het woonwagencentrum „Vroneroord" G. H. A. DE ZEEUW, voorzitter B. J. DE WINTER, secretaris 11 augustus 1970 De Uitnodiging il KRONIEK VAN OUDORP 2017*23 Historisch

Kroniek van Oudorp | 2017 | | pagina 23