Ai r aari&ifi Noorderkade in Alkmaar (zo ongeveer waar nu de westelijke huizen van de Bannewaard bij het Noord-Hollands kanaal staan) had ook geen florissante uitstraling. Sloop- en ander afval stapelden zich binnen en buiten het kamp op en bezorgden dat deel van de stad een armoedig imago. Daarnaast was Alkmaar al enige tijd bezig plannen te ontwikkelen voor haar stadsuitbreiding aan de noordkant en in het ontwerp van de wijk Huiswaard 1 was geen ruimte gereserveerd voor het bestaande kamp en dus zou dat moeten wijken. Het nieuw te stichten Vroneroord werd hen als toekomstplek gepresenteerd. De bewoners van het Alkmaarse kamp zagen het onderbrengen op Vroneroord niet erg zitten vanwege hun vrees voor een soort opgeslotenheid achter een slagboom terwijl men in Alkmaar alle vrijheden had die men zich wensen kon. Tevens verwachtten ze dat de geplande 53 centrale woonwagenparken in Nederland snel propvol zouden zijn en ze hun vrijheid om te trekken zouden verliezen, aldus woordvoerder dhr. van Wanrooy, telg uit een geslacht met een eeuwenoude traditie van een zwervend bestaan. Een andere vrees was dat de deelnemende gemeenten grootscheeps schoon schip wilden maken en hun moeilijk plaatsbare asocialen ook op de kampen zouden willen dumpen. Wel liet men zich positief uit over de veel betere voorzieningen die hen in het vooruitzicht waren gesteld. De voorbereiding De regiogemeenten Alkmaar, Oudorp, Bergen, Heerhugowaard, Heiloo, Koedijk en Sint Pancras sloegen na gezamenlijk overleg de handen ineen om te komen tot een centraal regiopark voor woonwagens en kwamen na een aantal jaren onderhandelen tot de slotsom dat hun oplossing het beste vorm zou krijgen in het Oudorpse deel van de Heerhugowaard langs de Huigendijk. Op 27 mei 1964 ging de gemeenteraad van Oudorp akkoord en kocht daartoe de benodigde grond aan in het buurtschap Huigendijk aan. Toen dat gepubliceerd werd raakten meer gemeente geïnteresseerd omdat snel duidelijk werd dat deelnemen aan een centrale oplossing veel goedkoper zou zijn dan het exploiteren van de eigen gemeentelijke parkjes. Het gevolg was dat op 29 juni 1965 een eerste vergadering werd belegd op het stadhuis van Alkmaar om te komen tot de oprichting van de stichting Autosloperij Jan Koopmans aan de Huigendijk nabij Vroneroord ^Voorzitter Mulder van de Bond ter behartiging van de woonwagen belangen metcelt Hf* h"1« 99 Stichting Historisch niirfnm KRONTEK VAN OUDORP 2017

Kroniek van Oudorp | 2017 | | pagina 22