Bezoek van de Ambachstvrouw Charlene de Carvalho Aï Afgelopen oktober, om precies te zijn de 6e van die maand, bestond de Stichting Historisch Oudorp 10 jaar. De presentatie van de 10e kroniek op 12 juni vorig jaar, werd daarom extra feestelijk gevierd. Het hoogtepunt was wel de aanwezigheid van mevrouw Charlene de Carvalho-Heineken, dochter van Alfred Henry (Freddy) Heineken. Titulair is zij de Ambachts vrouw van de Heerlijkheid Oudorp. Zij nam deze titel over van haar vader na zijn overlijden. En in 2006 accepteerde zij het verzoek om beschermvrouw te worden van de Stichting Historisch Oudorp. Zij houdt van geschiedenis en is in haar tienerjaren een aantal keren in Oudorp geweest. Dat was niet bij officiële gelegenheden. Haar vader vond dat zij de Nederlandse geschiedenis niet van schoolreisjes, of uit de boeken, moest leren kennen en maakte autoritjes met haar door Noord-Holland. Hij overleed op 3 januari 2002 op 78-jarige leeftijd. Hij was getrouwd met Lucille Cummins. Hun dochter Charlene de Carvalho is zijn belangrijkste erfgename. Het is bekend dat zij, in tegenstelling tot haar vader, niet graag de media en de openbaarheid zoekt. Zij heeft vijf kinderen, het gezin was altijd heel belangrijk voor haar en daar gaf ze veel tijd aan. Sinds 2002 krijgt het bedrijf natuurlijk ook haar aandacht, maar niet op de manier waarop haar vader daar altijd volop mee bezig was. Samen met haar echtgenoot, Michel (Rey) de Carvalho, houdt ze zich niet bezig met de dagelijkse beslommeringen. Samen richten zij zich vooral op het imago van het concern, de boekhoudkundige balans, de aankopen en overnames en de selectie van bestuurders, commissarissen en leidinggevenden op sleutelposities. Op de twaalfde juni was het niet de zakenvrouw die Alkmaar en Oudorp bezocht, maar mevrouw De Carvalho als privépersoon (de achter naam Heineken gebruikt ze niet meer sinds ze in Engeland woont). Ze was relaxed en stond bijvoorbeeld rustig in de Langestraat foto's van het stadhuis te nemen toen zij wat eerder was gearriveerd dan verwacht. En een maal binnen werd het een plezierige kennismaking en leerden wij haar kennen als een zeer goed ontwikkelde en heel toegankelijke, innemende, geïnteresseerde en vriendelijke vrouw. Ook op de kaasmarkt was zij duidelijk een dagje uit. De kaasbel werd enthousiast door haar geluid en aandachtig luisterde zij naar de Kaasvader, die haar inwijdde in de rituelen van het kaasgilde. Daar bleek dat gevoel voor humor haar ook niet vreemd is, dat had haar vader ook in ruime mate. Van hem is bekend dat hij, na zijn ontvoering, grapte "het was een marteling, ze dwongen me Carlsbergbier te drinken". Toen de Kaasvader zich verontschuldigde over een bierpomp van Amstel in het onderkomen van kaasdragers, stelde Charlene hem gerust: "sinds 1968 hebben wij daar geen problemen meer mee". In de vroege middag reisde het gezelschap af naar Oudorp, meer in het bijzonder naar de boerderij "Eendracht maakt macht" van Corry en Piet Tamis aan de Munnikenweg, waar ze onder de indruk was van het fraaie pand en de mooie oude inrichting. De gezellige ontmoeting werd daar voortgezet met een lunch, waarna zij het jubileum nummer van de Historische Kroniek van Oudorp in ontvangst nam. Op haar beurt gaf zij de bestuursleden een lijvig boekwerk over de geschiedenis van Heineken. Bij het afscheid heeft ze beloofd nog eens terug te komen in de Heerlijkheid. Ze speelde met de gedachten dan haar oudste zoon Alexander mee te nemen, om kennis te maken met Oudorp, net als haar vader met haar deed. Wie weet wordt Alexander de nieuwe Ambachtsheer van Oudorp. Het bestuur KRONIEK VAN OUDORP 2016 Stichting Historisch 1

Kroniek van Oudorp | 2016 | | pagina 7