A* Obdam Spierdijk, 17.12.1882, verloor na 1 dag met zijn 12 broers en zussen zijn moeder Geertje Schilder in de kraam. Werd als thuishaaldertje ondergebracht bij neef Dirk Klaver en Trien Schouten in de Kogge/ Zuidermeer, ging daar in de leer als slager in Spanbroek. Later in Heerhugowaard veehandelaar, Ze kregen er 5 kinderen (III.3 t/m 9) Eenmaal moesten zij naar de arrondissementsrechtbank in Alkmaar, om te getuigen in de rechtzaak tegen Cornelis Wever op 16-7-1918. Omdat die echter absent was, viel er niets te getuigen en keerden ze 'ongehoord' met de veldwachter van Spanbroek onverrichter zake terug naar huis. Zij kochten in 1921 de boerenplaats de het niet bolwerken, het was crisistijd, de vee-, melk- en huizenprijzen zakten door de bodem, dus moest het hele spul in 1938 op een boelhuis worden geveild. Het bracht maar 8000 gulden op, nog geen derde van wat ze er zelf voor betaald hadden. Dit was veel te kort om alle schuldeisers te betalen, waaronder de hypotheekverschaffer tante Afie/Fietje Klaver. Uit schande verlieten zij bij nacht op 12-2-1936 de boerderij en gingen zij met de jongste 2, Jan en Nel, enkele jaren inwonen langs het Noordhollands Kanaal in Koedijk bij zoon Cor op Noorderkade 120; dat was geen succes. Een nieuw adres - op stand, zeer belangrijk voor haar - werd op 29-3-1938 vanaf Westerweg 10 en aan de Mient 29a gevonden, in een deftig, klassiek pand, waar beneden de schaatsenwinkel van Piet Schot was. Oma kon dit alleen betalen door enkele commensalen (kostgangers) in huis te nemen. Na enkele jaren deed ze hetzelfde op Kennemerpark 16, veel later op Metiusgracht 22, ook al zo'n statig, deftig pand naast het Centraal Ziekenhuis. Ze overleed daar op 3-9-1969, en werd niet bij haar man in Oudorp, maar op het St. Barbara kerkhof in Alkmaar begraven. Generatie V Wim/Wilhelmus Hillebrandse Klaver, geb. Spierdijk, 17-12-1842, als jongste schilder en veeboer. Trouwt in Berkhout, 27-4-1905, met Naatje (Johanna Maria Geertruida) Delemarre/Dellemarre, geb. 1882, overl. Alkmaar, 4-1-1908, dochter van de landman Henricus Antonius Dellemarre en Maartje Krom. Jan hertrouwt in Spanbroek, 31-3-1910, Anna Hinke, geb. Spanbroek 12-4-1889, dochter van de huisschilder Jacob Hinke en Grietje Bot Financieel kon oma A Bidprentje van Jan 1931 Volharding op de Huijgendijk 1 in Heerhugowaard, randje Oudorp, wijk H 65/ later 73, op de hoek van de Middenweg, en gingen er op 10-6-1921 wonen. Dit huis heette ooit de Jagerplaats, had van 1640 tot 1650 als schuilkerk voor de 'Roomschen' van Heerhugowaard en omgeving gediend; daarvan waren nog sporen in de kelder zichtbaar. Daar kregen ze nog 2 kinderen, Jan en Nel. Dit huwelijk was niet gelukkig.Wim ook niet, dus er waren veel ruzies. Opa overleed op de Jagersplaats/ DeVolharding, 18-1-1931 en werd begraven achter de St. Laurentiuskerk aan de Herenweg in Oudorp IN MEMORIAM HUWELIJK GEBOREN. öeIoben Bid voor de Ziel van Zaliger JOANNES KLAVER, Echtgenoot van Anna Hinke, geboren te Obdam 17 Dec. 1882, voorzien van de H.H. Sacramenten overleden 18 Jan. 1931 en bijgezet in het familiegraf 22 Jan. op het R,K, kerkhof van „Sint Laurentius" te Oudorp- In de kracht mijner jaren ging ik naar de poorten des grafs. Ik zocht menschelijke hulp, doch de Ge neesheer van hierboven verloste mij en voerde mij in Zijn hemelsch rijk. Waarom, Heer, moest ik zoo vroeg reeds scheiden van mijn dierbare Echtgenoote, waar op mijn hart vertrouwde, van mijn lieve kinderen, waarop ik mijne hoop vestigde, van hen die mijne jeugd verzorgden vanaf den dag dat ik het levenslicht aanschouwde, van broeders, zusters, van allen en alles wat mijn hart aan de aarde hechtte? 't Was Uwen wil, o Heerl Lieve Moeder Maria, ik bid U, verberg de ziel vain onzen dierbaren Echtgenoot en Vader, die ik in zijn leven heb geborgen onder den mantel van 't Goddelijk Hart van Jezus, thans ook onder Zijne vleugelen, opdat ver vuld worde de smeekbede die hij van zijn stervende lippen zoovele malen stamelde Zoet Hart van Jezus, dat ik vreedzaam sterve in Uw Heilig Gezelschap. RUST IN VREDE. KRONIEK VAN OUDORP 2016 ^47 11 s o i-i 1^ A trouwboekj e 1910 A De Jagersplaats, later De Volharding Huigendijk 1 Electr. Drukkerij J. H. MELS - Hoorn. KINDEREN UIT DIT

Kroniek van Oudorp | 2016 | | pagina 47