Van Oudorp via West-Friesland naar Oudorp Al 'Een stamreeks Klaver in elf generaties' Misschien is het u al opgevallen: de nieuwe locatie van de stamboomclub Nederlandse Genealogische Vereniging (www.ngv. nl, 8500 leden) is nu in Oudorp. Daar vond de afdeling Hollands Noorder kwartier een perfecte plek in het oude gymlokaal van ons medelid, juf Emmy Reijngoud- Posthuma: de Wijkplaats naast het raadhuis, Herenweg 14. Op de tweede woensdagavond van de maand kunt u daar ook gratis advies krijgen en de lezingen bijwonen. Genealogie of familiekunde is een zeer populaire hobby. Een resultaat van een familiestamboom vindt u hieronder, van 'Truus Klaver', mijn moeders vaderlijke tak. Het betreft voornamelijk een afstamming in rechte lijn, dus in de oudere generaties zonder alle zijtakken, neven en nichten en ooms en tantes. Die horen namelijk thuis in een 'complete' genealogie. Stamreeks Klaver Dit is een zeer wijdverspreide naam in Noord- Holland e.o., hier voornamelijk r.k., in het oosten des lands ook protestants.Volgens familie- overlevering is onze tak afkomstig van molenbouwers uit Duitsland.Maar er zijn ook talloze Noorse, Amerikaanse en zelfs Spaanse Clavers. En wat dacht u van de variant Revalk Die komt in een aantal geslachten voor, oorspronkelijk als slavennaam; de eigenaar was dan een echte Klaver en draaide voor zijn slaven de naam om! Deze onderstaande stam is een r.k. boerenfamilie, gevonden in doopboek 2 van Oudorp in het Regionaal Archief Alkmaar aan de Bergerweg 1 Tegenwoordig komen er allerlei beroepen in voor. Generatie Ia Karin Klaver, geboren Alkmaar, Lyceumstraat 27, 6-6-1962 woonde vanaf 1-12-1971 in Oudorp, Saturnusstraat 67, waar ze haar latere man, buurjongen Wouter Koot, vond, en broer Ib Ernst Klaver, ook aldaar geb. 16-12-1965, idem verhuisd, sales manager bij Wavin, heeft een relatie met Miranda Scholten. Generatie IIa Jan Johannes Simon Klaver Cz., geb. Alkmaar, 14-4-1939, ook lid van onze Stichting, geb. Alkmaar, Noorderkade 120, sales manager bij Unilver -Iglo Ola, woonde vanaf 1-12-1971 tot 15-3-2012 in Oudorp, Saturnusstraat 67, Nu op de Voormeer 178. Trouwt Anneke Oud, geb. Alkmaar, 22-1-1939, werkte in verschillende functies bij VND- Alkmaarsche Courant, 2 kinderen zie Ia/b. Generatie II b Ikzelf, Joseph Johannes Kaldenbach, geb. Alkmaar, Rekerstraat 24, 29-5-1946. In 1957 verhuisden we naar het oudste huis van het Rooie Dorp, Kanaaldijk 35, hoek Boezemsingel, een oude renteniersboerderij met paardenstal, later omgenaamd naar Randersdijk 35, genaamd Bella Vista, randje vroeger Oudorp dus. Ik werd leraar Duits aan de Hogeschool Alkmaar /Inholland, gehuwd met Ria de Groot, geb. Alkmaar, 11-7-1946, administratrice bij groot- en kleinhandel in drogisterijartikelen, tevens producent, Vriesia/ Jan de Vries op de Zaadmarkt in Alkmaar. Wij kochten in 1971 een nieuwbouwhuis in de Oudorperpolder, gemeente Oudorp, Amstelstraat 18. Opa Willem Klaver (Generatie III) op de bok, zonen Wim Jacob en Cor. Origineel nu in Alkmaars Archief, Prentverzameling 840264 KRONIEK VAN OUDORP 2016 ^45 Hisloriscl^ Outlorp

Kroniek van Oudorp | 2016 | | pagina 45