Y.LU), kampioen van de 2e klaesc ij mede door fraai keeper swerk van Annie Mul, in een 6-2 overwin ning voor de Ou- dorpers, waarna feest kon worden gevierd in café Morsch (later Meereboer). Verschillende sprekers, waaronder burgemeester Bakker, uitten hun bewondering voor de prestatie van de dames. Het seizoen werd afgesloten met promotie/degradatiestrijden tegen Onze Gezellinnen 2 (1-1, doelpunt Truus Koning) en Leonidas 2, beiden uit uit Haarlem. De laatste werd met 4-1 weggezet, waardoor promotie voor de Oudorpers op zondag 11 mei een feit was. Op bevrijdingsdag 1952 werd voor de eerste maal een wedstrijd gespeeld tegen handbalclub Vrone, wat zich in de latere jaren regelmatig zou herhalen. De prestaties waren ook bij de keuzeheren van het handbalverbond opgevallen en Annie Smit en Truus Koning werden geselecteerd in december voor selectiewedstrijden van het district in Castricum. Truus Koning (de latere vrouw van Klaas Commandeur) werd uiteindelijk voor het B-team geselecteerd en zou daarin ook nog eens scoren. De juniorenmeisjes Gré Woestenburg en Nel Hes werden voor het jeugdelftal van het district geselecteerd en er was dus alle reden om positief naar de toekomst te kijken. Ook ontwikkelde de vereniging plannen voor een eigen terrein, maar de Oudorpse gemeenteraad zag af van het verlenen van subsidie daarvoor. Het topjaar 1952-1953 In het derde jaar van het bestaan moest in de tweede klasse de strijd aangebonden worden met Onze Gezel linnen en TYBB uit Haar lem, SHS (Spaarn- dam), PSCK (Zaandam), USVU (Uitgeest) en GVO (Kromme nie). Het junioren team was onder- tussen een tweede seniorenteam geworden en naast het juniorenelftal kon voor het eerst een adspiranten- ploegje worden ingeschreven. Zo groot was de club nog nooit geweest! Het zou een fantastisch jaar worden, want onze debutant stond ongeslagen bovenaan toen de uitwedstrijd tegen GVO op het programma stond, waarbij VBO definitief de eerste plaats kon opeisen. Cor Hes en Klaas Commandeur hadden voor bussen gezorgd, waarmee speelsters en vele supporters op zondag 17 maart 1953 naar Krommenie konden afreizen, om getuige te zijn van de 0-3 overwinning. Hierdoor werd de eerste klasse bereikt en werd VBO een toonaangevende vereniging van Alkmaar en omstreken. Hiermee was de koek nog niet op, want de adspiranten met o.a. Jannie Groot, Nel Hes en Gré Meising voegden daar op 7 juni hun eigen kampioenschap aan toe. Na afloop vierden zij dat in café Meereboer, waar het lokale fanfarecorps hen een muzikale hulde kwam brengen, waarna voorzitter van Baar hen namens de vereniging toesprak en toespraken van burgemeester Bakker, kapelaan Brinkman en voorman Nuyens van het muziekkorps volgden. De periode in de Eerste Klasse 1953-1957 1953-1954 Om alvast maar te wennen aan het hogere niveau, wat zou worden Ktfjirttiméj- Ihmdhatvetdnn gevraagd, werd op 2 augustus 1953 een kermiswedstrijd gespeeld tegen Zeevogels en met 5-3 gewonnen. Dat gaf moed. In de nieuwe eerste klasse zou VBO de volgende tegenstanders ontmoeten: Blauw Zwart(Zaandam), DIO (Bergen), Meervogels, Oranje Wit (Limmen),Wijk aan Zee en Zeevogels. Verder kon er een tweetal juniorenteams worden ingeschreven. Junioren A verraste de vereniging in december 1953 met een kampioenschap in de najaars competitie door D.I.S. uit Castricum in de laatste wedstrijd met maar liefst 8-0 te verslaan. VBO 1 debuteerde prima en eindigde net onder kampioen Oranje Wit op de tweede plek. Ter aanmoediging verkreeg de handbalclub een subsidie van f25 van het zuinige gemeentebestuur van Oudorp. Het viel te begrijpen dat de club daarom nog een eigen speldjes actie startte, om de clubkas werkelijk te versterken. In juni 1954 verzocht de club het col lege van B&W van Oudorp om het veld van Kolping Boys te mogen verlaten en een perceel, genaamd Klapweide, te mogen gaan gebruiken voor haar wedstrijden. De gemeenteraad besloot hier positief over, maar tot invulling zou het niet komen. 1954-1955 Ondertussen had Jan Frederiks Klaas van Baar als nieuwe voorzitter opgevolgd. Wederom doen dat jaar één senioren- en twee juniorenteams mee aan de competitie. VBO bond de strijd aan met dezelfde tegenstanders als het jaar ervoor, alleen was Onze Gezellinnen uit Haarlem voor Oranje Wit in de plaats gekomen. VBO zou een bescheiden rol spelen in deze competitie. In het district Noord startte men in de winter voor het eerst met zaalhandbal in de veilinghal van Zwaag. VBO 1 Boven: Klaas Commandeur, Ida Berkhout, Klaas van Baar Beneden: xx Prins, Bets I Ics.Truus Commandeur,Tiny Louwen, Bets Venneker, Riet Smit, Tiny Hes, Riet Kunst, Maria Nuyens KRONIEK VAN OUDORP 2016 ^31 Stichting S Historisch v Oudorp

Kroniek van Oudorp | 2016 | | pagina 31