Hoorn had begin jaren zestig besloten een stuk grond in Oudorp aan de Schermerweg aan te kopen. Deze plek zou uitermate geschikt zijn om in Alkmaar een nieuw opleidingscentrum te realiseren. En met het openbaar vervoer was deze plek uitstekend te bereiken vanuit de Noordkop en Purmerend. Het was dan ook op aandringen van de directeur van de school dat de raad overstag is gegaan om de naam van Doctor Schey aan de nieuwe straat te verbinden. Dr. Schey. DR. L.T.C. Schey heeft zich op het gebied van zuivel en zijn bereiding bijzonder verdienstelijk gemaakt. Dr. Schey mag dan ook de grondlegger van het zuivelvakonderwijs in Noord Holland genoemd worden. Hij werd in 1873 te Borculo geboren uit een geslacht dat men een artsenfamilie kan noemen. Grootvader, overgrootvader, vader en broer waren arts. Zelf koos hij voor een studie scheikunde en promoveerde aan de Rijksuniversiteit van Leiden en was gespecialiseerd in de zuivelbereiding in al haar facetten. In het jaar 1900 kwam Dr. Schey als zuivelconsulent van Noord-Holland naar Hoorn en na de reorganisatie in 1912 werd hij Rijkszuivelconsulent tot zijn afscheid in 1938. Daarnaast was hij ook directeur van de vakschool voor kaasmakers in Hoorn, waarvan hij zelf de oprichter was. De bond voor zuivelfabrieken en rundveefok- verenigingen hebben veel van zijn kennis gebruik kunnen en mogen maken. Hij werd voor al zijn verdiensten benoemd tot Officier in de Orde van Oranje-Nassau. Dr.Schey overleed op 83-jarige leeftijd te Zutphen. E.L.T.S. Zo ging dus in Oudorp in september 1962 een voor Nederland compleet nieuwe school van start. De Eerste Lagere Technologische School voor de Levensmiddelenindustrie, zoals de naam voluit luidt, werd opgericht door het bestuur van bovengenoemde vakschool voor Zuivelbereiders te Hoorn. In een houten noodgebouw startte in 1962, aan de Dr. Scheylaan in Oudorp, de eerste driejarige cursus zuivelbereider voor leerlingen vanaf 13 jaar. Daarnaast werd er nog les gegeven in het gebouw Breed 11 te Hoorn. De lessen in handvaardigheid werden in een lokaal van de lagere landbouwschool te Stompetoren gegeven. Dat het heen en weer pendelen van Oudorp naar Stompetoren en omgekeerd niet de ideale situatie was, bleek al snel. Ook de planning van de lessen werd daardoor een probleem en ook verloren de docenten veel tijd met heen weer reizen. En dan was er ook nog elk jaar de toename van het aantal leerlingen in september. Er werd haast gemaakt met de bouwplannen en begin juni 1965 werd door burgemeester Kok van Oudorp, in het bijzijn van zijn vrouw en het voltallige bestuur, de eerste paal voor het nieuwe gebouw geslagen. De door architect J. Roggeveen uit Heiloo ontworpen school, die binnen twee jaar klaar moest zijn, werd gebouwd door aannemer Sepers uit Nieuwe Niedorp voor de kostprijs van 900.000 Gulden. In november 1966 was de bouw zover gevorderd dat al enkele lokalen in gebruik werden konden worden genomen. In het voorjaar van 1967 werd bijna het hele gebouw al in gebruik genomen en volgden 135 leerlingen verschillende opleidingen: van kaasmaker tot bacteriologisch onderzoeker en alles wat er tussen zit op het gebied van zuivelbereiding. De officiële opening op 7 maart van dat jaar werd verricht door de directeur van het landbouwonderwijs Ir. P. van der Schans. Dat deed hij door een plaquette in brons van het borstbeeld van Dr. Schey te onthullen, die nu op dit moment in het kaasmuseum aan het Waagplein is te bewonderen. Tevens werd zijn naam aan de school verbonden door de tekst boven de ingang: 'Dr. Scheyschool'. "De Porseleyne Fles" uit Delft heeft aan de westgevel naast de ingang een kunstzinnige versiering aangebracht en zorgde tevens voor een groen geglazuurd tegelplateau in de schoolzaal. Het noodgebouw maakte plaats voor een sportzaal ten behoeve van sportief onderricht aan de leerlingen. Ton A Bouwplan met links het noodgebouw. Dr.Schey "l' 28 KRONIEK VAN OUDORP 2016 Oudorp

Kroniek van Oudorp | 2016 | | pagina 28