Al Langs de Barakken- veldweg waar de radar post en de bunkers gelegen zijn, trekken grote groepen Duitse krijgsgevangenen voor bij, zwaar vervuild, miserabel gekleed, lopend, velen zonder schoenen en met omzwachtelde voeten. Zij lopen naar Den- Helder en daar worden zij ingescheept en varen ze naar Harlingen en vandaar verder naar Duitsland. Enige weken na de bevrijding werden er enkele geselecteerde leden van de groep Zeeman, op verzoek van de autoriteiten, gevraagd, om in dienst te treden bij de Militaire Politie te Alkmaar. Deze leden Bart Benedick, Dirk Smit, Piet Reus en Charles Destrée, met als commandant Jan Kieft, moesten de orde handhaven. De bevrijdingsfeesten liepen soms behoorlijk uit de hand. Zo ook in Heiloo waar een bevrijdingsfeest in 'De Rustende Jager' werd gegeven. Enkele mannen hangen daar de beest uit en provoceren de aanwezige Militaire Politie. Deze moet met enkele welgerichte klappen van de gummiknuppels de onruststokers tot de orde roepen. Ze doen ook gewoon politie werk en moeten het volk weer langzaam in het gareel zien te krijgen en daarbij een waakzaam oog houden op de naleving van de regels en wetten. proosten, op wat landwijn van vijf cent de emmer na. Charles Destrée verdwijnt en komt even later met een fles zuivere alcohol terug. 'Even met mijn motor naar de praktijk van mijn vader geweest en een fles uit de vitrinekast van de huisapotheek gehaald,' zegt hij. De mannen mengen de wijn met de alcohol, of andersom, en de mannen proosten op het portret van Wilhelmina en zetten het op een drinken. Omdat ze in tijden geen alcohol meer hebben genuttigd en weinig weerstand hebben opgebouwd, raken de mannen stuk voor stuk als een molen zo dronken. Degene die nog een klein beetje ter been waren, hebben Bart Benedick in een schuttersputje gelegd om daar vredig zijn roes te laten uitslapen. Na enige tijd gediend te hebben bij de Militaire Politie, verlaten enkele mannen om Na de oorlog, op de verjaardag van Wilhelmina (31 aug.), zitten Charles Destrée, Piet Reus, Dirk Smit en Bart Benedick op het bureau van de Militaire Politie in de Nassaulaan 10 te Alk maar. Niks te drinken en te Evacuatiebord A De groep Militaire Politie Alkmaar. Vlnr. Charles Destrée, Dirk Smit, Chef Jan Kieft, Bart Benedict en Piet Reus. KRONTEK VAN OUDORP 2016 .21

Kroniek van Oudorp | 2016 | | pagina 21