„ii volgde de vakopleiding bij de heer Bootsma. Bij hen leerde ze de kneepjes van het vak. Ook heeft Riet daar nog een dirigentenopleiding aan toegevoegd. Velen van haar koorleden hebben, door haar geïnspireerd, ook een conservatorium of MPA-opleiding gevolgd. Repertoire In latere jaren werd het niveau steeds hoger en hoger en breidde men het repertoire sterk uit. Joke van Zelm, begonnen als koorlid, werd vanaf 1969 de vaste pianiste-organiste. Tot het kerkelijk klassiek repertoire behoorden de Latijnse missen en religieuze meerstemmige vocale composities (motetten) in verschillende talen. Maar ook operettes werden ingestudeerd, evenals liederen voor trouwerijen en begrafenissen. Behalve in het Nederlands, werden ook stukken in het Engels, Duits, Italiaans, Frans en Latijn toegevoegd. De Klosterneuburger Messe van Johann Fux, de Missa in Honorum St. Nicolai van Joseph Haydn, Johann von Herbecks Pueri Concinite en Cantique de Jean en het grootse Requiem van Gabriel Fauré zijn slechts enkele van de vele stukken op het programma. Optredens Tijdens haar lange geschiedenis heeft het koor in concertzalen, bejaardenhuizen, ziekenhuizen, verpleeghuizen, waaronder het Lauwershof en Zuyder Waert, uitvoeringen gegeven. Het was gebruikelijk ook in kerken op te treden, bijvoorbeeld in het Witte Kerkje in Sint Pancras, waar de leden zich mochten omkleden in de tuin van huisarts Destrée. Tevens was het zanggezelschap van de partij bij trouwerijen en begrafenissen. Operettes werden ingestudeerd, toneelstukjes opgevoerd en praalwagens van het koor reden mee in de optocht (1965). De toenemende kwaliteit van het koor bleef niet onopgemerkt. De bekendheid zette door. Er kwamen uitnodigingen van de Sint Bavo Kathedraal te Haarlem, de Sint Catharina Kathedraal in Utrecht, de Basiliek van Sittard en het leidde zelfs tot televisieoptredens, meerdere radio- uitzendingen en buitenlandse reizen. Zo werd de dirigente door Mia Smelt van KRO-radio benaderd om een opname van het koor te maken voor het programma "Moeders wil is wet"De NCRV maakte vijf keer een opname in de R.K. Christoforuskerk te Schagen. Hiervan werd tweemaal een cd uitgebracht. In 1985 werd bij het landelijk Bachconcours van Tros-radio te Hilversum door het koor de eerste prijs gewonnen. Riet gaf toen aan dat zij graag een eenheid van kleding wilde, zodat iedereen er verzorgd uit zou zien. Veel leden droegen al een witte blouse met blauwe rok of broek. Maar Riet wilde meer. Zij had voor die uitzending zelf mooie kostuums gemaakt voor de koorleden. Een rode toog met witte kragen, voor zowel jongens als meisjes, was haar keuze. En nadat de kragen vervangen werden door witte superplies, met door haar prachtig gehaakte randen, was de kleding compleet. Omdat Riet vond dat bij bepaalde muziekvoorstellingen andere kleding paste, werden ook witte matrozenpakken met blauwe kraag en manchetten gefabriceerd. Een plaatje als iedereen opgesteld stond.! In 1990, na een optreden in de Dom van Keulen, kreeg het koor een invitatie om te komen zingen in de St. Jacobskerk en de St. Nicolaaskerk in het prachtige Praag. Zingen, zingen, zingen; vijf dagen lang heerlijk je hobby uitoefenen. In een tehuis kinderen blij maken en 's avonds een spontaan optreden op het plein bij de kerk. Zingend door de verlichte straten waar een enthousi ast klappend publiek de koorleden kippenvel bezorgde. Riet wordt geëerd Drie jaar later, op 26 augustus 1993, kwam een nieuw hoogtepunt in de historie van de zanggroep. Toen ontving Riet uit handen van de Alk- maarse burgemeester Jaap Pop een zilveren koninklijke onderscheiding voor haar grote verdiensten voor de samenleving. Wisseling van de wacht Riet heeft het koor 56 jaar lang gediend en geleid. In 2009 werd ze tachtig jaar oud en koos ervoor het stokje over te dragen. Haar opvolger werd Yiorgo Moutsiaras. Moutsiaras werd geboren in Griekenland. Hij studeerde daar piano en muziektheorie van 1983 tot 1999. In Nederland bekwaamde hij zich verder als orkestdirigent bij de Academie voor Muziek en Dans in Rotterdam en bij het Conservatorium van Maastricht. Voor pianiste-organiste Joke van Zelm was het in 2011, na 42 dienstjaren" genoeg. De begeleiding wordt sinds medio 2011 verzorgd door de Servische pianiste Jelena Popovi. Zij is Servische van geboorte en heeft met succes een bachelor opleiding afgesloten bij de Muziek Faculteit van Belgrado en het Conservatorium van Amsterdam. Jubileum Op 24 november 2013 bestond het koor 60 jaar. Dat is uitgebreid gevierd, waarbij ook veel oud-leden aanwezig waren. Het was niet alleen een feest der herinneringen, maar natuurlijk ook een muzikaal feest. Anno 2015 is het koor nog steeds springlevend en telt circa 40 leden. Waar een droom van een akela die van zingen houdt al niet toe kan leiden. Gretha Tromp-Bos KRONIEK VAN OUDORP 2015 '41 "'S'

Kroniek van Oudorp | 2015 | | pagina 41