Een droom die waarheid werd. Het Laurentiuskoor van Oudorp Ai De oprichting In het begin van de jaren '50 van de vorige eeuw was Riet Tamis (later Riet Woldhuis-Tamis) akela bij de padvinderij. Zij had een goede band met de kinderen, die haar soms akela en soms tante Riet noemden. Omdat ze vaak met de kinderen zong, kwam ze in november 1953 op het idee om een kinderkoortje te beginnen. Het beginnende koortje bestond uit 12 welpen en enkele leden van de gidsenbeweging. Snelle ontwikkeling Het koor groeide sterk in de tijd dat Riet in het, door de zusters Ursulinen verlaten, klooster woonde. Daar kwamen steeds meer kinderen over huis. Voor de repetities en voor het speelgoed dat daar aanwezig was. Riet was namelijk verzamelaarster van allerlei oud speelgoed, dat ze restaureerde of repareerde. Later kreeg ze toestemming om te repeteren in de St.Laurentiuskerk, op het koor achter in de kerk. Een van de zusters Ursulinen, die les gaven in de St. Josephschool tegenover de kerk, beluisterde op een dag de repetitie en vroeg of het koor niet eens kon komen zingen tijdens de schoolmis. Dat vond iedereen geweldig. Zo kreeg het kinderkoor, dat in die tijd kon worden beschouwd als de grootste jeugdbeweging in Oudorp, de naam van Laurentius Jeugdkoor. In 1954 kwam de uitnodiging van de heer Booij, dirigent van het mannenkoor, om samen een dienst te verzorgen. Dit vanwege het 40-jarig priesterjubileum van pastoor Pol der. Voor deze speciale gelegenheid brachten de koren de driestemmige Missa Secunda Pontificalis van Perosi ten gehore. Toen in de loop van de jaren langzamerhand ook volwassenen lid werden en het in de jaren zeventig een volwassen klassiek kerkkoor was geworden met 80 leden, kreeg het een nieuwe naam: het gemengd Laurentiuskoor. Op het gevoel Toen Riet begon met het koor deed ze het begeleiden maar een beetje "op 't gevoel"Ze had geen zang- of dirigenten-opleiding gehad. Dat vond ze toch een gemis toen het koor groter werd en daarom nam ze 10 jaar zanglessen bij mevrouw Kliffen en 40 KRONIEK VAN OUDORP 2015

Kroniek van Oudorp | 2015 | | pagina 40