Ook in het midden van de lange rechterzijgevel bevindt zich een T-venster met getoogde bovendorpel en luiken (de bijbehorende twee luiken liggen opgeslagen in de schuur; links en rechts in de rechterzijgevel is naderhand een klein venster aangebracht). De linkerzijgevel (oostzijde) heeft geen kozijnen evenals de rechter helft van de achtergevel (zuidzijde). Het haaks hierop aansluitende middendeel van de achtergevel heeft links een tuimelraampje met daarvoor een horizontaal diefijzer, rechtsonder een tweeruits (los) kelderraam waarvoor drie verticale diefijzers, en in het midden een via een stoep van twee (vernieuwde) treden bereikbare paneeldeur waarin een raam beveiligd door een gietijzeren deurrooster met bloemmotieven. Boven deze deur (wellicht is dit de oude voordeur) een bovenlicht met horizontaal diefijzer en getoogde bovendorpel. In de uitgebouwde linker helft van de achtergevel bevindt zich rechts een tuimelraampje met daarvoor een horizontaal diefijzer, en links een T-venster met getoogde bovendorpel en ter weerszijden persi ennes. De schuur links op het achtererf heeft een rechthoekige plattegrond en een hoogte van één bouwlaag onder een zadeldak met achterschild. Het dak is gedekt met gesmoorde Hollandse pannen en heeft boven de voorgevel een overstek waarlangs rechte windv eren (de makelaars boven- en onderaan de windveren zijn niet oorspronkelijk). De schuurgevels zijn opgetrokken in rode machinale waalsteen in halfsteens verband. In de zijgevels bevinden zich muurankers op halve gevelhoogte en bovenaan, evenals de achtergevel, een bakgoot rustend op geprofileerde gootklampen. De voorgevel (N) van de schuur is voorzien van een opgeklampte dubbele deur van brede delen en heeft midden in de driehoekige bovengevel een rozetanker. In de rechterzijgevel (westzijde) van de schuur bevindt zich links een opgeklampte deur met een tweeruits bovenlicht en rechts een (naderhand vergroot) vierruits venster. De linkerzijgevel (oostzijde) van de schuur is blind, evenals de door een voormalig varkenshok (vernieuwd en buiten de bescherming vallend) aan het oog onttrokken achtergevel (Z). De woning is thans in het bezit van de familie Wit, die het pand goed onderhoudt en de monumentale waarde ervan onderkent. Cees Wit is voornemens nog een passende voor deur terug te plaatsen uit een inmiddels gesloopte 19e eeuwse woning uit de Nollen. In het interieur zijn nog diverse authentieke onderdelen aanwezig, zoals de schouw en de meeste deuren. De oude kleurstelling kwam tevoorschijn uit achter de boardplaten die iedereen in de 50er en 60er jaren op de panelen deuren aanbracht. Henk de Visser Al A Fraai gedetailleerd dakkapel. Met op het dak goed zichtbaar de kruispannen en op de nok een piron. A Het hoekdetail waarbij de rijke geprofileerde gootlijst, overgaat naar de eenvoudige goot langs de zij- en achtergevel. Bron:. Monumenten beschrijving Gemeente Alkmaar uit 2003 A In de woning is de schouw nog aanwezig KRONIEK VAN OUDORP 2015 '33 """S3

Kroniek van Oudorp | 2015 | | pagina 33