NDWEER Ai OUDORP in bezit krijgen van dat Oudorper wapen. Zij gingen helaas met lege handen naar huis. Het wapenschild werd natuurlijk als een trofee binnengehaald en met trots aan de wand van het instructielokaal opgehangen. Daarbij stel ik me zo voor dat de penningmeester van het korps een ieder de gelegenheid heeft gegeven er ook nog een versnapering op te nemen. Met regelmaat heb ik het schild met zijn rozen in hun natuurlijke kleur bekeken en vroeg mij steeds af hoe het mogelijk was dat dat houten geval, met dat dunne koetouwtje, in weer en wind aan de Westgevel van het raadhuis heeft gehangen. Het fotoarchief van de Stichting Historisch Oudorp raadplegend, kwam ik er al gauw achter dat het wapen waarschijnlijk nooit aan de gevel heeft gehangen. Alle bestaande foto's van het Raadhuis zijn gemaakt zonder dat wapen op de gevel. Toch had ik een foto van het schild waar duidelijk een buitenmuur als achtergrond diende en die foto was in 1972 meegestuurd naar de emaille kunstenaar in Maastricht. Het antwoord kwam bij het Regionaal Archief vandaan. Op een foto uit 1972 van het Raadhuis van Oudorp hangt op de voorgevel het wapenschild zoals we hem kennen, waarschijnlijk daar speciaal opgehangen om een foto van te maken, om die mee te sturen naar Maastricht. Dat de brandweer van Oudorp echt trots was op het bezit van het wapen, bleek wel uit het feit dat een paar vrijwilligers in 2009 een aantal replica's in beton hadden gemaakt. Het eerste exemplaar werd tijdens een officiële gelegenheid aan de topgevel van de brandweerkazerne gehangen. De oudgediende spuitgasten kregen net zon gecertificeerd en genummerde replica. Door het overgaan van gemeente brandweer naar regionale brandweer kregen, bij het opheffen van het brandweerkorps Oudorp september 2014, de korpsleden uit handen van het bestuur een kunststof replica uitgereikt. Joop Duinmeijer ""SS 10 KRONIEK VAN OUDORP 2015 KHet wapen volgens het NHD van 1963- De meegestuurde foto als voorbeeld.y A Wapen van Oudorp bij Heineken. Het wapen aan de topgevel van de brandweer, y Replica voor de Oudorper ambtenaren.y A Glas in lood ramen in het Raadhuis.

Kroniek van Oudorp | 2015 | | pagina 10