Voorwoord Het is 27 april 2014 als ik, nog nagenietend van een mooie Koningsdag op een druk Nyenburghplein, achter mijn computer ga zitten om een voorwoord voor de kroniek 2014 te schrijven. In de wetenschap dat het werk aan de kroniek al aardig vordert, kijk ik op facebook, waar Colette van Eck een groep is gestart met de naam "Je bent een Oudorper als" en zie dat de groep al 747 leden telt. En dan denk ik "wat leuk dat zo veel mensen bezig zijn met ons mooie dorp zoals het nu is en zoals het ooit was". Veel is in de loop der jaren veranderd, maar niet de dorpse uitstraling en de gemeenschapszin van de mensen die er wonen. Neem alleen maar het pas verschenen boek "Kroniek van 75 jaar Kolping Boys". Het staat werkelijk bol van de verhalen en herinneringen over clubliefde, onderlinge verbondenheid en jarenlange vrijwillige, maar tomeloze inzet van velen. Mooi om te lezen hoe in een relatief klein dorp zo'n sterke grote vereniging kan gedijen en nog altijd een belangrijk en springlevend onderdeel is van de geschiedenis van Oudorp. Wij als chroniqueurs kunnen er natuurlijk niet om heen om ook in de kroniek over dit jubileum te verhalen. Er is nog een jubilaris. Het schoolgebouw aan de Munnikenweg bestaat ook 75 jaar. Samen met de gelijktijdig opgetrokken onderwijzerswoning is het één van de fraaiste monumenten van Oudorp. Zeker een reden om, in de reeks bijdragen over bijzondere gebouwen, speciale aandacht aan te geven aan dit "ensemble" in de Oudorperhout. Goed om te kunnen constateren dat deze school nog altijd deel uitmaakt van springlevend Oudorp. Er is echter niet altijd positief nieuws. In het afgelopen jaar is gebleken dat de Oudorpse brandweerkazerne moet sluiten en het witte kerkje "De Terp" niet langer de plaats zal zijn waar de gemeenteleden hun wekelijkse kerkdiensten kunnen houden. De brandweer wordt nu regionaal georganiseerd, waardoor de kazerne in Oudorp niet meer nodig is. En De Terp moet dicht door de sterke terugloop van het aantal kerkbezoekers. Jammer, want beide voorzieningen behoren tot de "inventaris" van Oudorp en hadden een belangrijke sociale functie. Het is te hopen dat de gebouwen behouden kunnen blijven voor de Oudorpse gemeenschap. Nu weer even terug naar de kroniek die voor u ligt. Het is de negende in de reeks, wat impliceert dat volgend jaar een jubileumnummer zal verschijnen. Deze mijlpaal geeft het bestuur - ook een bevlogen gezelschap van vrijwilligers - een extra stimulans om te graven in de Oudorpse geschiedenis en u daar deelgenoot van te maken. Maar laten we niet te veel vooruit lopen op volgend jaar, 2014 is nog lang niet om. Wij wensen u veel leesplezier toe met deze kroniek. Namens het bestuur van de Stichting Historisch Oudorp, Martin van Hooff, Voorzitter KRONIEK VAN OUDORP JUNI 2014 '7

Kroniek van Oudorp | 2014 | | pagina 7