"De Kei" Ai Grappige of opmerkelijke dingen gezien in ons dorp Bij de woning met nummer 100 op de Herenweg, tegenover de St. Laurentiuskerk, ligt al jarenlang een hele grote kei. Hebt u zich ook wel eens afgevraagd, hoe die steen daar is gekomen en waarom die er eigenlijk ligt? Ik weet het nu wel, want toen ik onlangs de bewoonster van het huis tegenkwam, heb ik haar gevraagd naar de oorsprong van de kei. Nou, het zit zo! De familie Peeters is rond 1977 hier komen wonen, vanuit de Oudorperpolder. Daarvoor woonde daar het gezin van koster Hes, de koster van de St. Laurentiusparochie. De heer Hes was toen al gepen sioneerd. Bij goed weer zat hij vaak voor het huis op een oud schoolbankje te kijken naar wat er zoal voorbij kwam lopen of fietsen. Met de voorbijgangers mocht hij dan ook graag een praatje maken. Omdat alle kinderen het huis uit waren, werd het toch wel zwaar om dat grote huis te onderhouden en de familie besloot te verhuizen naar een kleinere woning in de Oudorperpolder. Op een dag was mevrouw Peeters met haar man op zoek naar bloempotten en dergelijke in het bekende tuincentrum aan de Omval. Daar lag hij, die gigantische kei:"Kijk eens, wat een kanjer!" "Ja nou" zei hij, "maar wat moet je ermee?" "Weet ik wel wat op," zei ze: Als we die kei daar voor het huis neerleggen, dan zijn we verlost van de hondenpoep, die nu door elke hond die hier langs komt, precies daar bij ons hek wordt uitgeladen." Ja, dat vond hij wel een goed idee, maar wat zal zo'n ding nou kosten? Dat viel niet tegen, de prijs was redelijk.. Maar weet je het zeker, wil je hem echt hebben?.Dan krijg je hem als mijn cadeau voor je verjaardag!" De 2 dochters vonden het ook een "te gek:", origineel cadeau! Zo is dat toen gegaan. Maar omdat die grote kei rond de 1500 kilo woog, moest er een vrachtwagen met een kraan aan te pas komen voor de bezorging. En dat vervoer kostte toen, in 1995, nog meer dan de kei zelf had gekost. Maar ze is er nog steeds blij mee, al moet ze er nu wel af en toe onkruid rond de steen weghalen. Als u ook oog hebt voor dit soort opmerkelijke en/of grappige dingen in ons dorp, laat het ons weten of stuur ons uw verhaaltjes. Als u dat zelf schrijven moeilijk vindt, kunnen we u vast wel helpen om er een leuk stukje van te maken Gretha Tromp - Bos f tlnnt "SS; 42 KRONIEK VAN OUDORP JUNI 2014

Kroniek van Oudorp | 2014 | | pagina 42