H verwerkt dat over de relatie van deze specifieke plek met de historie van de West-Friese Omringdijk vertelt. De teksten van de gedichten zijn van de hand van Willem Messchaert, die beleidsmedewerker Kunst en Cultuur is bij het Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier. Voor het ontwerp van de banken is de in Pingjum woonachtige, maar in Hoorn geboren, kunstenaar René Knip verantwoordelijk. De Oudorpse bank staat op de hoek van de Saturnusstraat en de Astrastraat. Immers de Astrastraat symboliseert het oude verloop van de dijk in de Kraspolder, voordat de waterkerende functie werd overgenomen door de Schermerdijk. Om die ligt de Astrastraat circa 80 centimeter hoger dan de andere straten in het plan. Willem Messchaert heeft de volgende tekst voor deze bank bedacht: Mijn dijkstaal volgt een cirkelkromme polderbaan rechtstreeks loopt hier altijd om maling heb ik aan rechtlijnigheid omloopdijkje is mijn naam De andere Alkmaarse banken staan bij het Oudorperdijkje, aan het begin en aan het einde van de Rekerdijk, bij de Vlielandbrug en, twee stuks, bij de Koedijker vlotbrug. Het plaatsen van de bankjes maakt deel uit van een meerjarenplan om de rijke historie van de belangrijke dijk, die moeizaam tot stand kwam, levend te houden. Onderdeel van het plan was het aan brengen van beeltenissen op het enige jaren geleden vernieuwde wegdek van de Frieseweg. Deze weg, die een onderdeel van de dijk is, markeert ook de grens tussen de voormalige gemeente Oudorp en Alkmaar. Op de grond is de afbeelding wat lastig te ontcijferen, maar vanaf de uitgeschoven ladder van de brandweer is het duidelijk wat er staat: "West- Friese Omringdijk". Martin van Hooff Bronnen: www.westfrieseomringdijk.nl Alkmaars Nieuwsblad, 16 april 2014 KRONIEK VAN OUDORP JUNI 2014 -tl

Kroniek van Oudorp | 2014 | | pagina 41