van de kreukelzones in de auto's, werd er een nieuwe Blackhawk trekinstallatie en Celette richtbank aangeschaft, om carrosserieën en chassis van gecrashte auto's weer recht te trekken. Het magazijn werd vergroot en het magazijn aan de Wagenweg werd gesloten. Naast de nieuwe ingang kwam een nieuwe gesloten ruimte met rondom glas. Dit werd de testruimte, met ingebouwd een vermogen- en remmentestbank, om het motorvermogen en de remmen te testen. Door de installatie van de nieuwe testbank werd er minder proef- gereden. Dit was dus efficiënter en de controle was veel beter. De gebruikte auto's gingen naar de verbouwde showroom op de Wagenweg. Jac. Met was hierdoor geheel klaar voor de toekomst en kon elke reparatie en schade in eigen beheer uitvoeren. In 1987 kwam de laatste nieuwbouwfase: Een groter kantoor, een receptieruimte en een enorm magazijn werden aan het bedrijf toegevoegd. De oude werkplaats werd omgebouwd tot showroom en nog een deel van de carrosseriefabriek ging dicht en werd ook showroom. De gevels kregen een moderne uitstraling en de vertrouwde benzinepomp en de eigentijdse klok die jarenlang in de gevel van het bedrijf prijkte, verdween met de nieuwe opzet. De gele kleur en het 'Met' logo met de rode stip zal nog bij menigeen op het netvlies staan. De opvolging in het bedrijf van de familie Met wilde niet erg lukken en daardoor was de heer Met genoodzaakt de garagebedrijven in Alkmaar en Heerhugowaard te verkopen. Augustus 1992 werd Jac. Met verkocht aan IBIM uit Nijmegen. IBIM besloot een nieuw pand te bouwen aan de Helderseweg dat in 1998 werd betrokken. De Sterngroep nam in 2002 'Met Alkmaar', zoals het bedrijf vanaf 1998 heette, over en ging onder de naam 'Merel' verder. Het garagebedrijf aan de Frieseweg werd in 1998 gesloopt, voor het bouwen van nieuwe woningen. Door de enorme grondvervuiling liet het betrekken van de woningen nog een jaar langer op zich wachten. Uiteindelijk werd in 2000 de Lepelaarstraat volledig bewoond. Met, ooit één van de grootste en modernste garagebedrijven van Noord Holland, was niet meer. Joop Duinmeijer FRIESEWEG 48-52, ALKMAAR A Reclamemateriaal Bronnen: 1. Uit de herinnering en het privé-archief van Dick Slinger en Engel Krab. 2. Website Conan. 19e eeuw Jac Met aan de Middenweg in Heerhugowaard KRONIEK VAN OUDORP JUNI 2014 «39

Kroniek van Oudorp | 2014 | | pagina 39