opereerden later met de naam Motam onder de paraplu van Jac. Met. In de carrosseriefabriek was eind jaren '50 veel werk met het ombouwen van onder andere VW Transporters. Maar ook de aanpassingen van PTT wagens zorgden voor een drukke periode met het aanleggen van nieuwe bedrading. Ook de busonderneming NACO, de voorloper van Connexion, was afnemer van 'Met' bussen en mogelijk heeft u als lezer ooit met een 'Met' bus meegereden. Na de levering van de laatste bussen aan de Nederlandse Spoorwegen, stopte Met in 1978 met de carrosseriefabriek aan de Frieseweg. Aan de Frieseweg stonden voor het bedrijf twee benzinepompen. Aan een breed pad naar het achterterrein was aan de linkerkant de werkplaats voor de auto's. Voor de werkplaats stond het kantoor van de werkplaatsadministratie. Twee grote stalen harmonicadeuren aan de voorkant waren de hoofdingang van de garage, maar al snel werd er een nieuwe deur achter gemaakt die gemakkelijker te bedienen was. Twee grote smeerputten en een uitlijnhefbrug werden gebouwd met de uitbreiding van de werkplaats. Om een roestwerende laag met hoge druk onder de auto's aan te brengen, (bitaccen) een voorganger van het latere tectyleren, was een speciale hefbrug geplaatst. Achter de werkplaats was aansluitend nog een grote houten loods, waar de kantine en wasgelegenheid was. operation. Door de oorlog kwam er van levering van voertuigen weinig terecht. Bovendien zou in 1940 het nieuwe, door Ringers bouwbedrijf uit Alkmaar, gebouwde garagebedrijf met showroom, door de Duitsers worden gevorderd en werd het door de bezetter als reparatiewerkplaats van alle gevorderde voertuigen uit heel Noord-Holland gebruikt. Ook de hele handelsvoorraad van het garagebedrijf werd door de Duitsers gevorderd. Aan de Wagenweg werd aanvankelijk op kleine schaal doorgewerkt. Maar ook de levering van nieuwe wagens werd gestaakt. Na de Tweede Wereldoorlog werd Jac. Met toch één van de grootste automobielbedrijven in de kop van Noord-Holland, met vestigingen in Heerhugowaard, Hoorn en Alkmaar. Aan de Frieseweg in Oudorp was de showroom met werkplaats, de carrosseriefabriek en spuiterij gevestigd. Aan de Wagenweg in Alkmaar waren de afdelingen stalling, verhuur, bandenreparatie, het hoofdmagazijn en de kantoren gevestigd en aan de Kennemerstraatweg stond ook nog een Shell tankstation. In Hoorn en Heerhugowaard was er een vestiging voor de autoverkoop en reparatiebedrijf. Deze bedrijven A 1950 3,5 ton Chevrolet met DAF aanhanger voor Ringers Alkmaar. 1973 Jac. Met aan de Wagenweg KRONIEK VAN OUDORP JUNI 2014 «37

Kroniek van Oudorp | 2014 | | pagina 37