Al Kolping Boys te gaan voetballen. Daar kwam nog bij dat vanuit de meer noordelijk gebouwde wijken van Alkmaar Noord, sv Koedijk veel aantrekkingskracht uitoefende. Ook zij groeiden in snel tempo. Voor een deel gold dat zelfs ook voor Vrone uit Sint Pancras, dat leden uit de Alkmaar Noord nieuwbouw aantrok. FC Huiswaard kon niet mee in deze groeispurts en was in 1985, dus slechts vier jaar later, in omvang gehalveerd. Daarnaast konden er ook geen aansprekende sportieve successen van haar elftallen worden opgetekend. Burgemeester Roozemond zat er naast met zijn opmerking over de ideale locatie van de voetbalclub. FC Huiswaard zou meer levensvatbaarheid hebben gehad, accommodatie zou verrijzen te midden van de reeds in 1977 ingezaaide velden.Groot was de dankbaarheid van de voorzitter van FC Huiswaard, de heer Naber, in zijn dankwoord in wijkcentrum De Rekere na afloop van de plechtigheid. De in 1977 aangetreden Alkmaarse burgemeester Roozemond merkte bij die gelegenheid op: 'Het nieuwe complex dat zo dicht mogelijk bij huis is gelegen zou op geen betere plek gesitueerd kunnen zijn' Helaas zou de geschiedenis later afrekenen met deze profetisch bedoelde woorden van de burgemeester. In september 1978 werd op het nieuwe complex een aanvang genomen met de nieuwe competitie, Slechts een aantal kleedkamers waren gebruiksklaar en verder werd nog volop gebouwd. Tegelijkertijd betrok de handbalvereniging HV Huiswaard ook het complex en beschikte over een eigen geasfalteerd veld in de noordoost hoek van het complex tegen de randweg aan. Twee maanden later zou ook het sportpark van Kolping Boys in gebruik genomen worden. Binnen de Oudorpse club werd nogal argwanend aangekeken tegen de nieuwe concurrent, die door de gemeente, nota bene op de eigen Oudorpse grond, een plek gekregen had op slechts 200 meter afstand. Die argwaan leek terecht want de FC Huiswaard groeide als kool. Bij het in gebruik nemen van het nieuwe complex aan de Hoornsevaart, vijf jaar na de oprichting in 1973, waren er al 27 teams en in 1981 telde de vereniging al 43 teams. Daarmee was ze niet veel kleiner dan naaste buur Kolping Boys. Bestuurlijk kreeg de organisatie van FC Huiswaard echter behoorlijk wat last van groeistuipen. Mensen, die weinig meer met elkaar gemeen hadden dan alleen de voetbalclub, verschilden regelmatig nogal van mening, wat consequenties had voor hun lidmaatschap en zelfs voor complete commissies. In plaats van de weg omhoog, waar theoretisch alle kansen voor waren, zette vanaf 1981 de neergang zich reeds in. Het kader kon de groei niet bijbenen en het aantal bestuurs- en commissiewisselingen was legio. De nabij gesitueerde Kolping Boys, met haar reputatie, was ook een belangrijke factor.Steeds meer jeugd uit de Huiswaard fietste langs het complex, om 200 meter verder bij wanneer zij in de Vronermeer tegen de weg Alkmaar-Schagen velden zou hebben gekregen. Op 16 maart 1987 stapte ook nog eens de HV Huiswaard onder de paraplu van de vereniging vandaan en ging zelfstandig verder. Voetbal en handbal waren volledig uit elkaar gegroeid en voor de handbal was, volgens de toen malige wethouder voor Sportzaken Jan H Kont ""W 30 KRONIEK VAN OUDORP JUNI 2014 A Het het enige wat nog herrinert aan handbalclub HV Huiswaard Burgemeester Roozemond achter de hendels (Foto Kees Blokker) Burgemeester Rozemond slaat de eerste paal

Kroniek van Oudorp | 2014 | | pagina 30