Verleden en toekomst van het DFS terrein op sportpark Hoornse Vaart Rond 1972 werd de nieuwbouwwijk Huiswaard 1 opgeleverd en namen de eerste bewoners hun intrek in de nieuwe woningen, die voor de gemeente Alkmaar waren gebouwd. Het werd een saamhorige wijk, waar de bewoners elkaar snel vonden binnen de wijkraad Huiswaard, die op 22 januari 1972 werd opgericht/Vervolgens werd op 1 oktober 1972 Oudorp geannexeerd, waarmee Alkmaar eindelijk de door haar zo fel begeerde hap uit West-Friesland kon nemen door de inlijving van zowel Oudorps- als Koedijks grondgebied. In die tijd was in de nieuwe wijk Huiswaard 1 al het initiatief ontstaan tot het oprichten van een wijkgebonden voetbalclub. Dat initiatief zou uiteindelijk niet landen in de nieuwbouwwijk zelf, maar op oorspronkelijk Oudorps grondgebied. De FC Huiswaard Een duidelijker naam om aan te geven aan welke wijk in Alkmaar de club verbonden was is natuurlijk niet mogelijk. Op 15 juni 1973 werd de vereniging officieel opgericht en nam een jaar de tijd om leden te werven, zichzelf bestuurlijk in te richten en een terrein te vinden, waar wedstrijden konden worden gespeeld.Na een jaar was het zover. Met zo'n 10 teams kon aan de competitie worden begonnen. Het ging om 4 seniorenteams (keurig verdeeld over twee zaterdag- en twee zondagteams) en 6 jeugdteams. Een school/speelveld dat aan de Jan de Heemstraat in het Hoefplan lag mocht door hen worden gebruikt van de toenmalige Dienst voor Sportzaken van de gemeente Alkmaar. De gemeente zal wel het standpunt hebben gehuldigd, dat eerst maar eens aangetoond moest worden, dat de nieuwe vereniging bestaansrecht had, voordat over de aanleg van nieuwe velden gesproken zou kunnen gaan worden. Na drie jaar was de vereniging gegroeid naar vijftien teams en daarvoor bood dat ene veld aan de Jan de Heemstraat echt te weinig mogelijkheden. Daarom werd er in 1977 verhuisd naar de Robonsbosweg, waar toen korfbalvereniging Celeritas speelde (heden alleen nog rugbyclub ARUFC) en daar kon gebruik gemaakt worden van twee speelvelden, wat al een flinke verbetering was. Het terrein aan de Jan de Heemstraat zou overigens later ten prooi vallen aan huizenbouw en er is tegenwoordig niets meer wat er nog aan herinnert. Parallel hieraan had er nog iets heel belangrijks plaatsgevonden. De gemeenteraad van Alkmaar had de nieuwe sportnota goedgekeurd, die erin voorzag dat aan de Hoornsevaart de FC Huiswaard 5 speelvelden ter beschikking zou krijgen (waarvan er één in de zomer aan het zwembad Hoornsevaart moest worden afgestaan als ligweide), plus de bijbehorende accommodatie. In dezelfde sportnota waren overigens ook de aanleg van het zwembad en sporthal Hoornse Vaart, de tennisvelden van De Zeswielen (eerst waren daar handbalvelden gepland) en het complex van vv Kolping Boys opgenomen. Op 9 maart 1978 werd de eerste paal geslagen door burgemeester Cees Roozemond op het modderige stuk terrein, waar de FRC Huiswaard CO (Titelfoto) De indeling van het sportpark Hoornse Vaart in 1992 bij het gezamenlijk gebruik KRONIEK VAN OUDORP JUNI 2014 *29 '""SSS?

Kroniek van Oudorp | 2014 | | pagina 29