jaar daarop alweer een kampioenschap worden gevierd en werd opnieuw de eerste klasse hun domein. Dat zou vier jaar achtereen zo blijven. De hoofdklasse zou onbereikbaar blijven, hetgeen niet gold voor het in Alkmaar was komen wonen. Zijn naam was Hans Geerking en hij zou de ontwikkel ing van de spelersgroep een nieuwe impuls geven. Het eerste jaar met deze trainer viel in de competitie wat tegen met een plek in het "rechter- rijtje", maar wel met een periodetitel. Dat laatste zorgde er echter wel voor dat met een gouden handdruk afscheid zou kunnen worden genomen van de tweede klasse, want in een zinderende finale, volgens velen met de beste wedstrijd die Kolping Boys ooit speelde, werd tegenstander Nijenrodes uit Breukelen overklast en met 1-0 verslagen. De eerste klasse was het volgende platform, maar niet voor lang ,want in een competitie met clubs als Hilversum, Holland, Blauw Wit en Sloterplas eindigde het team beneden de degradatiestreep. Door ervaring wijzer geworden kon echter direct het In 1990 werd een jonge ambitieuze Amsterdamse trainer gecontracteerd die club van zo'n omvang en uitstraling. In de jaren op Sportpark De Nollen ging de groei van de vereniging overigens gestaag door en werd de grens van 1000 voetballende leden in 2007 doorbroken. De vijf speelvelden en alle zeventien in eigen beheer met vrijwilligers gebouwde kleedkamers zijn daarbij nog steeds hard nodig. In het voorjaar van jubileumjaar 2014 is ook de grens van 1100 spelende leden gepasseerd, waarmee Kolping Boys met afstand de grootste voetbalvereniging van de gemeente Alkmaar is. Daardoor liggen er nog prachtige kansen in de komende periode, voordat de club zich kan laten kronen als eeuweling in 2039. Dat kan in elk geval met de betaald voetbal waardige bestuurskamer, die de leden afgelopen zomer hebben gerealiseerd. Dick Veel kappen-en-draaien type), die een veel belovende lichting juniorenspelers alle kneepjes van de sport leerde. In 1985 werd bovendien een selectietrainer van naam aangetrokken, Jan Visscher, die de lijn doortrok met dezelfde lichting die inmiddels de jongsenioren leeftijd had bereikt. Dat resulteerde in 1987 in een ongeslagen kampioenschap, waardoor na 24 jaar weer promotie naar de derde klasse werd bewerkstelligd. Heel Noord-Holland noord vergaapte zich het jaar erop aan de voortdurende successen van het team, wat dat eerste jaar in de derde klasse bekroonde met een tweede achtereenvolgend kampioenschap en zo werd met de tweede klasse een nog nooit eerder bereikt niveau in de club geschiedenis gerealiseerd. tweede team, dat in 1999 wel naar de reserve hoofdklasse promoveerde. Naast de successen van de mannen mogen de heldendaden van de vrouwen ook niet onvermeld blijven. Na de oprichting in 1989 bereikten ze in 2005 het één na hoogste niveau in Nederland en hielden daarin tot 2013 stand. Nog steeds zijn de vrouwen van Kolping Boys een aansprekende naam in het vrouwenvoetbal van KNVB district West 1. In het begin van de 21-ste eeuw ging het sportief minder en zakte de vereniging zelfs af naar de vierde klasse. Gelukkig heeft het herstel zich een aantal jaren terug ingezet en hopelijk kan binnenkort weer het tweedeklasserschap worden bereikt, hetgeen zeker niet misstaat bij een a Promotie in 1991 na de zege op Nijenrodes op het veld van RCH KRONIEK VAN OUDORP JUNI 2014 *17 "^3 A 1947 Vlnr: Nico Klanker, Martin Pieters,Arie Verduin, Pé Oud, Theo de Wit, Kees Oud, Dick Tuinman, Cees Rijser, Sam Smit, Theo Korver, Dick Staa A De in 2013 gerealiseerde bestuurskamer. Foto uit 1985: Staand vlnr: Kees Louwen, Ed Duinmeijer, Jan Vrasdonk, Jan Louwen, Marco Lem, Jaap Zonneveld, begeleider Hans Hahn, trainer Jan Visscher Hurkend vlnr: Jan de Groot, Marco Bakker, Frank Pronk, Robert van Saaze, Jan Brammer, Gerton van der Veldt, (Kees van de van de Langenbeig ontbreekt) A 1977 Start van bouwrijp maken sportcomplex De Nollen met burgemeester Roel de Wit, wethouder Jan Helder en Kolping Boys pupil Anko Floris

Kroniek van Oudorp | 2014 | | pagina 17