Al meedeed aan de zomer avond competitie en de toe schouwers bijzonder vermakelijke wedstrijden voorschotelde. Er werd ook volop meegedaan aan de ontwikkelingen van die tijd: zo verschenen de eerste reclameborden in 1968 rondom het A-veld en een jaar later werd café Meereboer als clubhuis ingeruild voor een heus eigen nieuw clubgebouw. Wat was de club daar trots op! Dat was ook hoognodig, omdat de aanwas van leden, vooral uit de Bomenwijk (de 'Hoogovensbuurt') onstuitbaar bleek te zijn. Het ledental nam toe van 173 leden in 1967 tot 325 leden in 1972, een verdubbeling in vijf jaar tijd! Door het bestuur werd veel druk uitgeoefend op het Oudorpse gemeentebestuur, maar men slaagde er niet in om die in actie te krijgen om voor de club meer velden te regelen. Toen Oudorp in 1972 werd geannexeerd door Alkmaar had laatstgenoemde wel wat anders aan het hoofd dan het regelen van nieuwe velden voor Kolping Boys, ondanks het feit dat de bijzonder goed gevulde Oudorpse gemeentekas eigendom was geworden van de grote buur Alkmaar. Het bestuur liet het er echter niet bij zitten en klopte ook stevig bij het Alkmaarse college op de voordeur. Rond 1975 werd het besluit genomen om sportpark Hoornse Vaart aan de westkant van de Herenweg te gaan aanleggen en sportpark De Nollen als thuishaven van Kolping Boys aan de oostkant. Als vierdeklasser met 500 leden en 38 teams verliet Kolping Boys het centrum van Oudorp, waar ze zulke prachtige jaren had beleefd. Nogal een verschil met het aantal van 10 teams, waarmee zij in 1961 op die velden was gestart. De kantine bleef staan en ook de zes kleedkamers. Hier kon de handbalclub Kolping, die niet meeverhuisde, dankbaar gebruik van blijven maken. De successen op Sportpark De Nollen (1978-heden) Vol trots werd het complex waarvan het clubhuis door de leden zelf was gebouwd in november 1978 geopend. De jaren in het centrum van Oudorp hadden de club en haar leden veel moois gebracht, maar de meest aansprekende successen moesten nog komen. Op het nieuwe complex lagen vijf speelvelden te wachten op die successen die, voor de snel groeiende vereniging, zouden volgen. Dat ging echter niet zomaar. Cruciaal hierbij was de aanstelling in 1980 van een fameuze jeugd trainer in de persoon van Klaas Wit (een De jaren in Oudorp centrum (1961-1978) Dit beroep op de gemeente Oudorp had succes en in 1961 werden twee prachtige velden met zes kleedkamers in het centrum van Oudorp ingewijd. Zelfs een kleine staantribune achter de huizen van de Herenweg was daarin opgenomen. Hiermee kwam een einde aan precies 30 jaar voetbalbestemming van dat stuk gefatsoeneerd weiland waar VVO in 1931 begon. In die jaren was de club vanuit de derde klasse afdeling Noord-Holland in 1950 opgeklommen naar de 4e Klasse KNVB in 1961, maar daar zou het niet bij blijven. In 1963 werd namelijk een geweldig kampioenschap behaald op het veld van Always Forward in Hoorn, waar in een tweeluik Kolping Boys zich sterker toonde dan rivaal Monnickendam. Het halve dorp, een menigte van duizenden mensen, woonde de wedstrijden bij. Voorlopig zou dat het sportieve hoogtepunt blijken te zijn van de periode dat de club in het centrum van Oudorp speelde en zij toonde aan een zeer stabiele vierdeklasser te zijn. 1963 was ook het jaar waarin, op het terrein van Kolping Boys, met volle inzet van vice-voorzitter Klaas van Baar en kapelaan Seef Konijn, de handbal vereniging Kolping werd opgericht voor de Oudorpse dames en zo werd het daar een extra gezellige boel. Die gezelligheid was een jaar eerder, in 1962, al ingezet door de oprichting van een recreatief veteranenteam wat a«im "jg? 16 KRONIEK VAN OUDORP JUNI 2014 Kantinebezetting in 1969 vlnr: Riet Grootjes, Joke Reus, Corrie Frederiks,Wil Koomen, Gon Louwen,Anneke Klanker,Adé de Vries A Sportpark de nollen in 1965, linksonder de 2 nieuwe velden en achter de school het kleine VVO veld

Kroniek van Oudorp | 2014 | | pagina 16