Al BRANDWEER computeraansluiting met beamer en film- doek om de instructie digitaal te begeleiden. nieuwe rekken voor het uithangen van de bluskleding, uitlaat- gasafvoer van de voertuigen en in plaats van twee, één grote garagedeur. Eind november 1999 werd de kazerne door burgemeester Ronald Bandell van Alkmaar op feestelijke wijze geopend. Inmiddels geniet het brandweerkorps Oudorp alweer bijna 15 jaar van een prachtige kazerne midden in het dorp. Van daaruit kan, binnen de gestelde tijd, een volledig bemand voertuig naar alle hoeken van ons mooie dorp uitrukken. De lezer heeft inmiddels begrepen dat dit gebouw in september 2013, 50 jaar op die plek heeft gestaan. En met de gedachte dat, inmiddels al bijna 70 jaar, de vrijwillige brandweer Opening kazerne door burg. Bandell lieden met ontzettend veel inzet hun vrije tijd hebben gegeven voor de gemeen schap van Oudorp en omgeving, komt het moment dichterbij dat de kazerne per 22 augustus 2014 door de regionalisering van de brandweer verlaten zal moeten worden. De kazerne van brandweer Oudorp wordt overbodig. Het korps Oudorp moet dan naar de kazerne Alkmaar om uit te rukken voor een brand in Oudorp. Natuurlijk hoopt uw Stichting Historisch Oudorp dat dit beeldbepalende pand nog veel gebruikt kan worden door Oudorpers en hun verenigingen. Joop Duinmeijer Bron: archief brandweer korps Oudorp Achterzijde van de Kazerne a De top van de toren werd in 1 keer gelicht f tlnnt «"W 14 KRONIEK VAN OUDORP JUNI 2014 a De kazerne anno 2014

Kroniek van Oudorp | 2014 | | pagina 14