Boomlust (zie foto op de voorpagina) Fier en statig aan de Schermerdijk 1 te Oudorp, op een door sloten omgeven perceel te bereiken via een karakteristieke oprijlaan, heeft boerderij "Boomlust" met zijn trotse uitstraling en nabij gelegen prachtige boomgaard, daar tientallen jaren aan de rand van de Schermer gestaan. Boomlust is, zoals dat heet, een langhuisstolp met staartstuk, gebouwd naar Gronings model. Het voorhuis met Jugendstil-interieur is in 1924 tegen het vierkant van de stolp aangebouwd, dat vermoedelijk nog dateert uit de 19e eeuw. Aan de achterzijde van de stolp is een staartstuk gebouwd met daarin nog de originele darsdeuren. Het voorhuis is voorzien van een art-deco voordeur en binnendeuren met facet geslepen ruitjes. De bovenlichten van de voor en zijramen zijn versierd met meerkleurig glas in lood met ruit motief. Na het verbreden van de N242 is Boomlust de laatste boerderij aan de rand van de Schermer tegen Oudorp aan. Op een schitterende locatie, waarbij de wandeling over de "Kippenbrug" alleen al een genot is. Helaas hebben de Historische vereniging Alkmaar en de Boerderijenstichting, het bij de politiek niet voor elkaar weten te krijgen, dat Boomlust" de status van monument kreeg. De plannen om de boerderij te slopen en nieuwbouw te plegen zijn al in een vergevorderd stadium. Wat nog rest is een, door vernieling en brand aangetast, gebouw dat na allerlei weersinvloeden tot ruïne is verworden en gedoemd om te verdwijnen. En dat in 2013, het jaar van de stolp. Joop Duinmeijer KRONIEK VAN OUDORP JUNI 2013*7 il StlJllllU

Kroniek van Oudorp | 2013 | | pagina 7