De opening van de nieuwe speeltuin werd uitgesteld naar het voorjaar van 1975, maar er tekenden zich al enkele donkere wolken af aan de horizon w i o ongeveer in vier gelijke stukken zouden verdelen. Wethouder Helder sprak daarbij uit dat wat hem betrof de speeltuin al in juni van dat jaar geopend zou kunnen worden. Helaas zou dat anders uitpakken omdat in de maanden erna bleek dat de betrokken afdelingen van de gemeente volledig langs elkaar heen werkten en snel volgde de ene vertraging na de andere. Het enige wat de gemeente wel volgens afspraak deed was het per 1 juli noteren van de vereniging als huurder van het terrein en alvast de factuur voor huur te sturen terwijl het terrein nog geheel niet geschikt was om in gebruik te kunnen worden genomen als speeltuin. Onder andere waren toegang, hekwerk en nutsvoorzieningen totaal nog niet in orde. Een heikel punt daarbij was dat het door de voormalige raad van Oudorp toegezegde speeltuingebouw na het demonteren in een dusdanig slechte staat bleek te verkeren dat opnieuw in elkaar zetten onverantwoord was en dus moest er op een andere manier een gebouw van ca. 7x14 meter worden gerealiseerd. Zonder kon gewoon niet maar een nieuw gebouw zou ca. f 25.000,- moeten kosten. De wethouder was evenwel niet van plan daarvoor een helpende hand toe te steken ofschoon Oudorp bij de annexatie een positief saldo van meer dan 1 miljoen in het laatje van Alkmaar had ingebracht. In september 1974 was het terrein eindelijk zo ver geprepareerd dat begonnen kon worden met de inrichting. Hiervoor werd middels een oproep in de Dorpsschakel weer een beroep op bereidwillige Oudorpers gedaan. In plaats van een clubgebouw zou men van start gaan met een directie/ schaftwagen uit de bouw die ter beschikking werd gesteld door de Dienst Openbare Werken van de gemeente, maar het moge duidelijk zijn dat het daarmee enorm behelpen was om de noodzakelijke zaken onder dak te brengen. De opening van de nieuwe speeltuin werd uitgesteld naar het voorjaar van 1975, maar er tekenden zich al enkele donkere wolken af aan de horizon. Eind 1974 was het bestuur met vijf heren en twee dames wel compleet, maar reeds voorzag het bestuur een snel nijpend tekort aan vrijwilligers. Zo was het bij de komende herstart onontkoombaar om een betaalde speeltuinwacht aan te stellen hetgeen ook weer een aanslag op de niet sterke kaspositie betekende. Een ander probleem was de huur van het terrein waarvoor jaarlijks f 2750,- moest worden opgehoest. Dit was voor de niet zo grote vereniging, ondanks de oud papieracties, een fiks bedrag. Overigens leverde oud papier steeds minder op in die tijd. De herstart op het nieuwe terrein (1975) Op zaterdag 29 maart 1975 was het dan eindelijk zover. Het toegangsbord met daarop de tekst 'In speeltuin De Wieken kunnen kinderen samen genieten' stond er fris geschilderd bij en de Alkmaarse wethouder Helder had zich bereid verklaard het officiële gedeelte voor zijn rekening te nemen. Hij had daartoe de raadsleden Piet Bakkum (oud raadslid van Oudorp) en Arend Lind meegenomen. Het bestuur stond trots te kijken hoe het complex van speelwerktuigen, bouwplaats, verkeerstuin en avonturentuin door de toegestroomde jeugd in bezit werd genomen na eerst hun ballonnen te hebben losgelaten. In zijn dankwoord bracht voorzitter Wil Hulskamp nog even fijntjes de toezegging van de wethouder in herinnering om mee te willen denken bij de realisering van het eigen clubgebouw, want het ontbreken ervan werd wel als een heel groot gemis ervaren. Het weer was die zaterdag zeer regenachtig hetgeen meteen een probleem onder de aandacht bracht in de vorm van een buitengewoon modderig toegangspad, waarvoor het bestuur graag een harde bestrating van gemeentewege gerealiseerd wilde hebben. Om de speeltuin te bereiken moest men namelijk langs het woonhuis van de familie Buren (nu Kees Wit) en vervolgens over het onverharde pad naar de speeltuin. Waar de vorige speeltuin in het P 4 ""*7 4 A 4 Kroniekvan Oudorp juni 2012 43 Stichting Hktgriwh^ Oudorp

Kroniek van Oudorp | 2012 | | pagina 43