A Honderden k/n bezetten speeltuin Wieken" officieel' Omdat aannemer Henselmans in de loop van 1972 wilde starten met de bouw van het winkelcentrum en de woningen en dus het speeltuinterrein ontruimd zou moeten worden, ging de aandacht weer uit naar het laatste terrein waarvoor reeds informatie was ingewonnen over de kosten van aanleg van een toegangsbrug met toebehoren. Het kwam er echter niet van en aan de toestemming van bouwbedrijf Henselmans kwam in november 1972 definitief een einde vanwege de omvang van de bouwactiviteiten ter plekke van De Nijenburg. De jaren zonder speeltuin (1973/1974) Het was lastig om de vereniging zonder accommodatie bij elkaar te houden en ook de clubavonden werden niet langer gehouden. Tevens moest het bestuur in nieuw contact treden met afgevaardigden van de gemeente Alkmaar, aangezien Oudorp in oktober 1972 was geannexeerd door Alkmaar en al het overleg dus weer van voren af aan kon beginnen. Binnen het bestuur werd op papier gewerkt aan de oprichting van de nieuwe speeltuin. Men was daarover in overleg getreden met wethouder de Lange van Alkmaar die hen de mogelijkheid van een krediet van f 25.000,- voorhield waarvoor goedkeuring van Gedeputeerde lüjloriïch i Oudurp rh! 42 Kronieicvan Oudorp juni 2012 Staten zou worden aangevraagd. Er werd een tweede poging gedaan om met de gemeente toch op het terrein bij de Kippenbrug naast het Wuiver te mikken. Op 1 januari 1974 hadden Gedeputeerde Staten van Noord Holland nog steeds geen goedkeuring voor een krediet verstrekt (mede door een gebrek aan samenwerking met Provinciale Waterstaat), zodat dit terrein definitief afviel. Heel enthousiast was het bestuur er trouwens nooit voor geweest, omdat de jeugd om de speeltuin te bereiken steeds de drukke Saturnusweg zou hebben moeten oversteken. Daarna greep Alkmaar naar oude plannen van de gemeente Oudorp voor een terrein achter de Lauwershof en de leden van de speeltuin werden daar in maart 1974 over voorgelicht. Hier was indertijd door alle perikelen rond de annexatie geen echte invulling meer aan gegeven. Op die avond kwam er een maquette van de heer Carmiggelt op tafel waar iedereen van het bestuur zich in kon vinden. Over de locatie op zich was het bestuur heel enthousiast. Er werd hen voorgespiegeld dat er een terrein van ca. 5000 m2 zou komen waarop ook nog eens een prachtige verkeerstuin zou worden aangelegd, waarvan de straatjes de speeltuin zo oemeenle kijk) uit naar ander terrein terrein

Kroniek van Oudorp | 2012 | | pagina 42