Er lag een stuk terrein waarop zowel een voetbalveldje als een stuk grasveld aanwezig was waarop uiteindelijk een bescheiden speeltuin zou kunnen worden gerealiseerd worden gerealiseerd. Voetbalveldje en speeltuin bevonden zich ter plekke van waar nu winkelcentrum Nyenburgh is gesitueerd (het voetbalveldje) met het parkeerterrein daarachter (de speeltuin) vlak achter de huidige huisartsenpost van Kemper/Oldenburg. De gemeente Oudorp had overigens wel aangegeven dat ook dit een tijdelijke locatie zou zijn en dat samen met het speeltuinbestuur gezocht zou worden naar een definitieve plek binnen de gemeentegrenzen. bezit genomen door de Oudorpse jeugd middels een ballonnenwedstrijd, terwijl er in het Dorpshuis een bijeenkomst voor genodigden was opgetuigd. De opkomst was met rond de 300 kinderen boven verwachting en de kleine speeltuin kon ze nauwelijks verwerken. In de maanden erna zou er evenwel nog gelegenheid genoeg zijn aangezien de speeltuin dagelijks vanaf 14.00 uur geopend zou zijn. De speeltuinwacht werd verzorgd door vrijwilligers op basis van een kleine financiële tegemoetkoming. De eerste jaren (1970 tot 1972) Ofschoon de speeltuin definitief was geopend stond, bestuurlijk gezien, alles in het teken van een komende verhuizing naar een definitieve plek aangezien de locatie bij De Nyenburgh volgens het bestemmingsplan in de toekomst bebouwd zou gaan worden. Alle attributen waren dusdanig van opzet dat ze redelijk makkelijk te demonteren waren voor opslag, transport en herbouw. Overigens waren de meeste speeltoestellen door het bestuur zelf in elkaar gezet in de ruimte van Beatbunker waarbij met name Bob van der Horst als vrijwilliger heel veel werk verzette. Daarnaast werden de mouwen opgestroopt en had het bestuur een oude auto gekocht waarmee in het dorp oud papier opgehaald zou gaan worden waarmee extra inkomsten konden worden gegenereerd. Voor de opslag van het oud papier mocht eveneens gebruik gemaakt worden van de Beatbunker. De auto mocht worden gestald bij de boerderij van Langedijk aan de Westerstraat. Men was in die jaren zeer actief en organiseerde onder andere filmmiddagen, luilakactiviteiten (samen met de OKB tuigde men zogeheten knobbelritten op) en Sinterklaasfeesten. Er werden tijdens de winteravonden clubactiviteiten georganiseerd in de ruimte naast het raadhuis (wat nu De Wijkplaats is) en men deed mee aan een voetbaltoernooi bij de OKB, bestaande uit elftallen van de OKB, De Wieken en speeltuin Hoefplan. Kortom, de vereniging bruiste behoorlijk en de geestdrift was groot. In 1971 kwam het bericht dat, naast het al eerder afgevallen terrein nabij De Wieken, ook een stuk terrein nabij de Kippenbrug langs het Wuiver als kandidaat was afgevallen en dat gemeente en vereniging de aandacht verlegd hadden naar een stuk grond nabij de Prunuslaan/Jasmijnlaan. In Januari 1972 kwam de gemeente met het bericht dat het terrein bij de Prunuslaan definitief was afgewezen vanwege protesten uit de buurt en richtte men de pijlen weer op de terreintjes bij de Kippenbrug en bij De Wieken. De opening (1970) Het bestuurlijk begin verliep niet helemaal harmonieus wat leidde tot het snel opstappen van een aantal mensen van het oprichtingsbestuur in de aanloop naar het bouwen van de speeltuin, maar dat kon door nieuwe mensen worden opgevangen. De inrichtingswerkzaamheden leden hier gelukkig niet onder en reeds op de regenachtige zaterdagochtend van 2 mei 1970 kon onder zeer grote belangstelling de speeltuin door de toenmalige locoburgemeester van Oudorp, de heer Siem Visser (tevens voorzitter van speeltuin OKB) worden geopend. Naast medewerking van de gemeente Oudorp waren een collecte onder de dorpsbevolking en een bijdrage van de Koninklijke Hoogovens en Staalfabrieken N.V. beduidende componenten voor een vliegende start. Na de opening werd de speeltuin in Kroniek van Oudorp juni 2012 - 41 Stichting Hisinriithl Oudorp

Kroniek van Oudorp | 2012 | | pagina 41