Speeltuin De Wieken 1969 - 1976 In de eerste helft van de jaren '60 maakte Oudorp qua groei een enorme ontwikkeling door. De Koninklijke Hoogovens N.V. was op zoek naar bouwmogelijkheden in Noord Holland vanwege behoefte aan woonruimte voor haar werknemers. Uiteindelijk kon die zoektocht in het toen nog zelfstandige Oudorp worden afgerond en kreeg men van het gemeentebestuur toestemming om een groot stuk weiland te ontwikkelen. Dit was het begin van de Oudorpse Bomenbuurt (ofwel in de volksmond de Hoogovensbuurt geheten). In deze jonge wijk groeide het aantal kinderen snel en er werd al snel vastgesteld dat er, naast de lokale voetbalvereniging Kolping Boys en handbalclub Kolping, weinig mogelijkheden voor de jeugd waren om zich te vermaken. Aangezien speeltuin OKB aan de Munnikenweg kennelijk te ver weg werd gevonden nam de stichting Werkgroep Oudorp het initiatief om middels een enquete aan de weet te komen of er draagvlak zou zijn voor het realiseren van een speeltuin in de kom van Oudorp. Uit de respondenten op de enquete werd een *1 40 KRONIEKVAN °UDORP JUNI 2012 Stichting S Hiiforhrfii Oudorp aantal mensen benaderd die mogelijk interesse zou hebben in deelname aan het oprichtingsbestuur. De oprichting (1969) Op initiatief van de werkgroep kwam dit oprichtingsbestuur op 17 juli 1969 voor het eerst bij elkaar en bestond uit de dames Lotze, IJde, de Reus en de heren Dijkstra, Peters, Bijsterbosch, Krom en Hulskamp, onder leiding van de heer van der Born vanuit de stichting. Op 20 augustus 1969 vond daarop de oprichtingsvergadering plaats en de eerste actie was om contact te zoeken met de gemeente aangezien er terrein nodig was om een speeltuin te kunnen beginnen. Reeds op 10 september 1969 reageerde de gemeente aan secretaris L. Krom met de mededeling dat zij een stukje terrein, gelegen nabij De Wieken beschikbaar had met de kanttekening dat het bestemmingsplan (in voorbereiding) voorzag in de aanleg van een weg ter plekke van het terreintje (en ook over de ondergrondse resten van kasteel De Nieuwburg!). Deze is er echter (gelukkig) nooit gekomen. Dat deed het enthousiasme bij het prille bestuur afnemen en daarop werd de aandacht verlegd naar een andere locatie, namelijk nabij De Nijenburgh in het centrum. Daar lag een stuk terrein waarop zowel een voetbalveldje als een stuk grasveld aanwezig was waarop uiteindelijk een bescheiden speeltuin zou kunnen

Kroniek van Oudorp | 2012 | | pagina 40