Archeologische vondsten in Oudorp Gedurende de historische maand april 2012 waren in de vitrines van de bibliotheek te Oudorp archeologische vondsten te bewonderen. Hier ging het dan met name om bodemvondsten uit de 12e en 13e eeuw. Ook uit de periode 1400 1517 werden voorwerpen geëxposeerd, aikomstig uit het depot van het Regionaal Archief van Alkmaar. Deze zijn ooit gevonden bij opgravingen in de slotgrachten van de Nieuwburg en die van de Middelburg. V an de voorwerpen die te voorschijn kwamen is veel te leren. Wist u dat dankzij opgravingen bij de Lauwershof is bekend dat Oudorp al bewoond was in de vroege Middeleeuwen? De tot dusverre oudste vondsten van het dorp bestaan uit afvalresten van een smidse, die zijn gevonden samen met aardewerk uit de 9® eeuw. A Op de foto hierboven ziet u linksachter vier zogenaamde randscherven van grof 'kogelpotaardewerk', lokaal gemaakt kookgerei; vooraan zijn zes scherven van potten neergelegd van steenharde keramiek uit Mayen (Eiffel, Duitsland) en naast de al genoemde randscherven vier randen van geel aardewerken potten en een kom 38 Kroniek van Oudorp juni 2012 Stichting V Hlsloriichi Oudorp Hier ziet u een groot aantal steengoed kannen (afkomstig uit Siegburg, Duitsland) die als beker werden gebruikt. uit Badorf (in de buurt van Bonn, Duitsland). Tenslotte ziet u rechtsboven vier ijzerslakken, mogelijk afkomstig van het smelten van ijzeroer uit het duinzand, Vondsten Nieuwburg en Middelburg En dan zijn er de vondsten die zijn gedaan rond de dwangburchten Nieuwburg en Middelburg. Met name wat men in de slotgrachten aantrof is zeer de moeite waard. We beginnen bij de Nieuwburcht.

Kroniek van Oudorp | 2012 | | pagina 38