Schaatsen en SCHAATSEN i In de winter van 2012 kon er weer eens heerlijk geschaatst worden in ons land, zij het voor velen niet lang genoeg. De 'Tocht der tochten ging net oan', helaas. Voor de meeste mensen betekent schaatsen simpelweg hard rijden en (of) lange tochten maken op sloten, vaarten of meertjes Maar er zijn ook mensen, die het veel leuker vinden om op een sierlijke manier, alleen of samen met een partner, mooie figuren te schaatsen. Letterlijk en figuurlijk dus 'schoon - rijden. Want het is prachtig om te zien, vooral als de deelnemers in 'streekdrachten 'gekleed zijn". De heer en mevrouw Wagenaar - Volger, nu wonend in Warmenhuizen, zijn zulke mensen. Het zijn nu tachtigers, maar ze hebben tientallen jaren met elkaar en ook apart, al schaatsend vele prijzen gewonnen op ijsbanen in het hele land. Echte kampioenen op Europees en Stkhlintf 1 Oudorp wereldniveau. In de Kroniek van 2010 lazen zij het artikel over Ijsbaan de Quint en namen toen contact op met onze redactie, omdat mevrouw Wagenaar zelf ook nog op die ijsbaan heeft geschaatst. Ze heette toen nog Leny Volger, geboren en getogen in Oudorp, wonend aan Achterweg en Herenweg in de Nollen. Henk Wagenaar heeft de aanleg voor het schoonrijden niet van een vreemde. Zijn vader Klaas kon als jochie van 11 al zo mooi schaatsen dat hij van een dame, mevrouw Metselaar, wat geld kreeg om een paar speciale schaatsen, zogenaamde Hoekstra- schaatsen' te kunnen kopen. Anderen deden ook mee, zodat hij 36 Kroniek van Oudorp juni 2012 inderdaad genoeg geld had om ze te bestellen. Maar de fabriek vond het zo'n mooi verhaal, dat ze hem de schaatsen gewoon cadeau gaven. Henk's ouders schaatsten ook graag en

Kroniek van Oudorp | 2012 | | pagina 36